VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Projekt Edison seznámí studenty s jinými kulturami

Nová Paka – Ve dnech 10.,-14. října proběhl na Gymnáziu a SOŠPg Nová Paka velmi zajímavý internacionální projekt Edison. Jeho cílem je spojit mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru.

Cukrářky se vrátily z Erfurtu ozdobeny medailemi

Nová Paka – Pět želízek v ohni měla novopacká Střední škola gastronomie a služeb na světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA Erfurt 2016, která se uskutečnila v pondělí v Německu.

Derby zápas pro Novou Paku

Nová Paka – V neděli bylo na programu okresní basketbalové derby Východočeské ligy mužů. Hráči Nové Paky přivítali Hořice.

Novopačtí přivezli z Nového Bydžova výhru

Nová Paka – Krajská liga v neděli pokračovala dalším kolem a oba okresní týmy se představily na ledě soupeře. Nová Paka zajížděla do Nového Bydžova a Jičín do Hronova.

Cukrářky vezou do Paky pět medailí

Nová Paka - Pět želízek v ohni měla novopacká Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka na Světové olympiádě kuchařů a cukrářů IKA Erfurt 2016, která se uskutečnila v pondělí v Německu.

Doletí pro zlato orli nebo si ho odnesou do pohádkového dortu plyšáci?

Nová Paka – Včera ještě novopacké cukrářky dolaďovaly své kreace, dnes už je v německém Erfurtu obdivuje veřejnost a posuzuje odborná porota. Střední škola gastronomie a služeb Nová Paka není na světové olympiádě nováčkem, vybojovala zde už tři zlaté, a to v roce 2008 a 2012.  

Tři východočeští motokrosaři na pódiu

Nová Paka – Na posledním podniku letošní sezóny SMS PB a zároveň na domácí půdě nechyběl ani východočeský team Anette Racing Team.

Okresní derby v Nové Pace

Nová Paka – Po dvou víkendech bez basketbalu se tentokráte pačtí příznivci hry po bezednými koši mohou těšit tuto sobotu 22. října na utkání žáků U 15 v nadregionální soutěži proti družstvu BC Kolín.

Okresní hokejové derby ovládl Jičín

Nová Paka – Další kolo krajské hokejové ligy mužů nabídlo okresní derby, ve kterém Nová Paka přivítala soupeře z Jičína.

Prvňáčci se představují: ZŠ Komenského Nová Paka

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Nová Paka, Komenského 555 má ve školním roce 2016/17 dvě první třídy. V 1.A je 27 žáků pod vedením Jany Lánské. V 1.B je 24 žáků, třídní učitelkou je Dana Rejmontová.

Rybník Mikuláš vydal šupináče i rybáře

Nová Paka – „Kluci, asi mě budete muset vytáhnout," žádal o pomoc své kolegy jeden z novopackých rybářů, který se v sobotu podílel na výlovu rybníku Mikuláš a uvízl v nánosu bahna. Boj člověka s přírodou pak připomínal pohádku o řepě, kdy rybáři táhli, táhli, ale mladého muže nevysvobodili.

Prvňáčci se představují: ZŠ Husitská Nová Paka

DO ŠKOLNÍCH LAVIC letos poprvé usedli také kluci a holčičky v novopacké Základní škole v Husitské ulici.

Packým se začíná plnit dopravní sen

Nová Paka – „Bez kruhové křižovatky stavbu marketu na zelené louce pod ZPA nepovolíme," prohlašovali už více jak před deseti lety pačtí zastupitelé, když zvažovali prodej lokality u silnice I/16.

Pačtí sokolové si připomněli Památný den sokolstva

Nová Paka - Druhou říjnovou sobotu se sešli ve vestibulu novopacké sokolovny většinou starší sestry a bratři novopackého Sokola, aby před deskou umučených bratra Františka Pecháčka a jeho manželky Míly, uctili Památný den sokolstva.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení