VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÁ PAKA

Prvňáčci se představují: ZŠ Komenského Nová Paka

ZÁKLADNÍ ŠKOLA Nová Paka, Komenského 555 má ve školním roce 2016/17 dvě první třídy. V 1.A je 27 žáků pod vedením Jany Lánské. V 1.B je 24 žáků, třídní učitelkou je Dana Rejmontová.

Rybník Mikuláš vydal šupináče i rybáře

Nová Paka – „Kluci, asi mě budete muset vytáhnout," žádal o pomoc své kolegy jeden z novopackých rybářů, který se v sobotu podílel na výlovu rybníku Mikuláš a uvízl v nánosu bahna. Boj člověka s přírodou pak připomínal pohádku o řepě, kdy rybáři táhli, táhli, ale mladého muže nevysvobodili.

Prvňáčci se představují: ZŠ Husitská Nová Paka

DO ŠKOLNÍCH LAVIC letos poprvé usedli také kluci a holčičky v novopacké Základní škole v Husitské ulici.

Packým se začíná plnit dopravní sen

Nová Paka – „Bez kruhové křižovatky stavbu marketu na zelené louce pod ZPA nepovolíme," prohlašovali už více jak před deseti lety pačtí zastupitelé, když zvažovali prodej lokality u silnice I/16.

Pačtí sokolové si připomněli Památný den sokolstva

Nová Paka - Druhou říjnovou sobotu se sešli ve vestibulu novopacké sokolovny většinou starší sestry a bratři novopackého Sokola, aby před deskou umučených bratra Františka Pecháčka a jeho manželky Míly, uctili Památný den sokolstva.

Běžec Vagenknecht první v regionálním poháru Bejk

Nová Paka – Výborný packý vytrvalec František Vagenknecht, který vede v zatím neukončeném Českém poháru běhů do vrchu, dokázal zvítězit i v pátém ročníku regionálního běžeckého poháru Bejk.

Štikovská rokle opět přivítá motokrosaře

Nová Paka – Tuto sobotu 15. října se letos podruhé na trati ve Štikovské rokli představí jezdci na terénních motocyklech.

O nový autobusový terminál Pačáci nestojí

Nová Paka – Variantě super moderního autobusového terminálu pod náměstím Pačáci nepropadli, zůstali stát nohama na zemi a zvolili rekonstrukci stávajícího autobusového nádraží.

Novopacký svaz byl spokojen s pobytem ve Veľkém Mederu

Nová Paka - Jako každým rokem, tak i letos začátkem září, zůstal novopacký Svaz tělesně postižených, díky jednatelce Miluši Líbalové, věren týdennímu pobytu ve Veĺkém Mederu na Slovensku a jeho areálu termálních koupelí.

Čínskou literaturu představí spisovatel Ju Chua

Nová Paka – Ve čtvrtek 13. října se od 19 hodin v Novopackých sklepích uskuteční setkání s čínským spisovatelem Ju Chua a překladateli z čínské literatury Zuzanou Li a Denisem Molčanovem.

Sokolové připsali jednu výhru

Nová Paka – S jednou výhrou a jednou porážkou se vrátili novopačtí basketbalisté ze dvou utkání na palubovkách soupeřů.

Josef Cogan: Domluveno předem nic nebylo

Nová Paka – Výsledky krajských voleb, žhavé téma, které se přemílá nejen mezi politiky.

Školy si stěžovaly, krajská hygienická stanice se brání

Novopacko – Krajská hygienická stanice zareagovala na stížnost, kterou ji i s podpisy rodičů zaslali zástupci Masarykovy základní školy ve Staré Pace a Základní školy Komenského v Nové Pace.

Přechod u Lidlu lidem stále chybí

Nová Paka – Přechod na frekventované vozovce do Lázní Bělohradu, přivádějící auta také k marketu Lidl, není stále vyznačen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies