VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: MILETÍN

Miletín oslavil 690 let od první písemné zmínky

Miletín – Je tomu 890 let, kdy vznikla zmínka o Miletínu, jež se dochovala do dnešních dnů. Pásmo oslavných akcí jede už od začátku roku, v sobotu vše vyvrcholilo Svatojakubským jarmarkem.

Pozvánka do Miletína na Svatojakubský jarmark

Miletín – Tuto sobotu se koná Svatojakubský jarmark, pořádaný u příležitosti oslav 890 let města Miletína.

Sousedský dům v Miletíně nesmí zahálet

Miletín – Sousedský dům má nového provozovatele. Je jím Oldřich Vodička. Z uchazečů jej vybralo vedení města. Nahradí tak Františka Kuglera, který se pronájmu vzdal.

Hledá se nový páníček malé zaběhlé fenečky

Miletín - Bohužel se opět po městě toulala fenka kříženečka, která hledá svého nového pánička. Je opravdu velmi milá a přítulná.

Technická závada na sběrači slámy způsobila požár

Miletín - K požáru suché slámy na poli došlo v pondělí 7. července odpoledne v Miletíně. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 16:29 hodin.

Z besedy: Miletín strážil kraj před zbojníky

Miletín – Městečko letos slaví 890. výročí od první písemné zmínky. Součástí letního pásma oslav byla páteční přednáška ve Spolkovém domě o miletínské historii. Strhujícím způsobem ji vedl Jan Hlavatý. Téma besedy dokázalo zaplnit sál k prasknutí.

Prvňáčci byli v knihovně pasováni na čtenáře

Miletín – Písničky a veselý smích se ozýval z budovy, kde sídlí ve městě knihovna. Konala se tam již tradiční akce pro prvňáčky „Pasování na rytíře řádu čtenářského".

Miletínští fotbalisté nekopou, nýbrž staví

Miletín – Stále na vlastní triko. Městečko rekonstruuje místní sokolovnu, a přestože jde o zásadní stavební úpravy, pokračuje v pracích svépomocí, s využitím šikovnosti a sil zaměstnanců města a dobrovolníků.

Uvolněné místo po starých tújích zabraly sakury

Miletín – V loňském roce se radnice rozhodla ze hřbitova odstranit túje. Podle názoru zahradníků byly přerostlé a měnily pietní místo v džungli. Nyní na místo starých dřevin nastoupila mladá zeleň.

Miletínská Elita se vrací na divadelní prkna

Miletín - V sále Sousedského domu se dnešní pátek večer od 20 hodin už podruhé představí miletínští zastupitelé a členové spolků, coby herci v divadelní hře ELITA.

Někdo poškodil sochu sv.Jiří na náměstí v Miletíně

Miletín - Bohužel opětovně v Miletíně řádila parta mladíků z našeho města, kterým je zcela jedno, že si sami sobě ničí své město, neváží si odkazů svých předků, neváží si svého okolí, jejich krédem je pouze ničit a ničit.

Deset gólů o miletínské pouti

Miletín – Ke známé pouti patří tradičně fotbal. Tentokrát to byl zápas 22. kola okresní soutěže mužů, ze kterého diváci odcházeli spokojeni.

Na divadelní přehlídce uspěli herci z Meziměstí

Miletín – V neděli v Sousedském domě vyvrcholila soutěžní přehlídka venkovského divadla. Jednalo se o dvanáctý ročník Miletínského divadelního jara. Počet účastníků dosáhl čísla 145. Herci sehráli devět představení, na něž se přišlo podívat 743 lidí.

Podzvičinský záchranář aneb Zahráli jsme turistům pěkné divadlo

Miletín – Pod taktovkou SDH Miletín a VOTO Zelená stopa Miletín se konal nultý ročník záchranářské soutěže Podzvičinský záchranář pod názvem Štěstí přeje připraveným.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení