VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LÁZNĚ BĚLOHRAD

Prezident silnici chválil, dnes by asi žasl

Lužany – Když prvního září přijel exprezident Václav Klaus do Lázní Bělohradu, nešetřil slovy chvály na adresu renovované příjezdové komunikace ve směru od Jičína. Dnes by asi žasl.

Pondělky v bělohradské knihovně pro nejmenší

Lázně Bělohrad – Logohrátky s rytmickými nástroji, lidová slovesnost a pohybové aktivity dětí s rodiči se zpěvem a říkadly jsou přichystány každé pondělí v bělohradské knihovně.

Bělohradské děti rozduněly bubny

Nová Paka / Lázně Bělohrad - V rámci adaptačního pobytu zavítali žáci šesté třídy Základní školy K.V. Raise v Lázních Bělohradu do novopackého domu dětí a mládeže, kde se s ředitelkou Ivou Novákovou ponořili do afrického bubnování a muzikoterapeutického hraní.

Jablka, med, mošt, burčák – v lázeňském městě se v sobotu žilo zdravě

Lázně Bělohrad – Sobotní Slavnosti jablek a cibule v zámeckém parku představily regionální výrobce dobrot. K potěše přišla i duše, a to pestrou nabídkou hudebních vystoupení, loutkového divadla ad.

Jablek bylo sice málo a cibule chyběla, její absenci dohnaly místní speciality

Lázně Bělohrad – Ochutnat med z včelařské farmy, burčák z domácího vinohradu, preclíky z místní pekárny, jablečný mošt, oblíbené hořické trubičky, domácí zákusky, čerstvě praženou kávu z Nové Paky nebo se zakousnout do vyzrálého jablíčka, to všechno nabízely bělohradské Slavnosti jablek a cibule, spojené s podzimní výstavou ovoce a zeleniny.

Bělohradská dětská léčebna bude patřit lázním

Lázně Bělohrad – Zastupitelé schválili prodej části dětské léčebny, která je v majetku města. Do svého vlastnictví ji získají zdejší slatinné lázně.

Lázně Bělohrad: Stará bolest, opuštěný zámek

Jičínsko – Před rokem vrcholily předvolební hony na hlasy voličů. Vítězové loňských komunálek už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení?

Vrátí se zašlá sláva bělohradské Bažantnice?

Lázně Bělohrad – Už jen pamětníci vzpomínají na proslavenou restauraci v parku Bažantnice. Dnes zařízení, které bylo srovnáno se zemí, připomínají jen základy. Přesto se jeden z nejvýraznějších atributů Bělohradu se bude zřejmě znovu hřát na výsluní. Stvrdilo to v minulém týdnu svým hlasováním zastupitelstvo města.

Prvňáčci se představují: ZŠ Karla Václava Raise Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad - Třída 1. A bělohradské Základní školy Karla Václava Raise má 25 žáčků, na snímku jsou s třídní učitelkou Lidmilou Grohovou. Ředitelem školy je Jaroslav Jirásko. 

Japonské umění také v českých končinách

Lázně Bělohrad – Zvuky cembala linoucí se v pátek odpoledne klidnou ulicí s neobvyklým názvem Třetí Strana možná překvapily nejednoho obyvatele lázeňského městečka.

V Dolní Nové Vsi a na Stavě se děti loučily s prázdninami

Stav – Splnit si Bobříka odvahy, pohrát si, zazávodit, opéct si buřta a dát si chlazenou limču, to všechno bylo lákadlem pátečního programu pro děti, který se odehrál na zahradě Zdeňka Beneše.

Profesor Václav Klaus vzkazuje dětem: Ve škole se učte, už to nikdy nedoženete

Lázně Bělohrad – Zahájení nového školního roku bylo v Základní škole K. V. Raise opravdu slavnostní. Ústav si totiž 1. září 2015 připomíná 140 let od svého založení, letos poprvé otvírá přípravnou třídu pro předškoláky a navíc hostil bývalého prezidenta Václava Klause.

Školáky přivítá exprezident Václav Klaus

Lázně Bělohrad – Zahájení školního roku bude pro některé děti nevšední.

Bělohradská kapela Javorka koncertovala v hradeckých Jiráskových sadech

Hradec Králové – Po celé prázdniny se v Jiráskových sadech o nedělních podvečerech konaly promenádní koncerty kapel různých žánrů. Jistě to nebyla náhoda, že si pořadatelé na samý závěr seriálu komcertů vybrali právě dechovou kapelu Javorka z Lázní Bělohradu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení