VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LÁZNĚ BĚLOHRAD

Bělohradští se poklonili Spasiteli v jesličkách

Lázně Bělohrad - Na 750 lidí se za měsíc přišlo do Lázní Bělohrad poklonit Ježíškovi, který na ně čekal ve 140 betlémech z různých koutů světa.

Betlémy skleněné, dřevěné, papírové

Lázně Bělohrad – V Památníků K. V. Raise byla v pátek otevřena jedinečná výstava. Veřejnost tu může obdivovat více jak 150 betlémů z nejrůznějších materiálů. Nejen ze dřeva, ale také šustí, papíru, keramiky, skla.

OBRAZEM: Lázeňské městečko v adventním

Lázně Bělohrad - Adventní trhy a rozsvícení vánočního stromu, to vše se odehrálo v neděli na Malém náměstí v Lázních Bělohradu. 

Lázeňský kuchař Martin Folten svačinově bodoval

Lázně Bělohrad – Pětice studentů Střední odborné školy Lázně Bělohrad prokázala své kuchařské umění v třetím ročníku celostátní gastronomické soutěže Svačina roku s Rio Mare.

Mladé hasičské týmy zabodovaly na Mistrovství Podzvičinska

Lázně Bělohrad – Sedmatřicet družstev mladých hasičů startovalo na jubilejním desátém Mistrovství Podzvičínska v Lázních Bělohradu.

Bělohradský zámek opět na váhách. Mít, prodat?

Lázně Bělohrad – Nad opuštěným bělohradským zámkem stále visí otazník. Objekt totiž vyžaduje celkovou rekonstrukci, na niž majitel, tedy město, nemá prostředky. Stále obehraná písnička, která ale sklouzává do jiné tóniny.

Radost pro bělohradské děti za 1,5 milionu korun

Lázně Bělohrad – Radost a nové zážitky budou mít rozhodně děti z Bělohradské mateřské školy, kterým za zařízením vznikla nová zahrada s přírodními prvky. Dětská radost se nedá změřit penězi, úsilí bělohradské radnice ano. Ta totiž k záměru využila devadesátiprocentní dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Parkoviště u Bažantnice: Místo štěrku dlažba, auta si polepšila

Lázně Bělohrad – Nerudovské „Kam s ním" dlouhá léta trápilo motorizované návštěvníky bělohradské Bažantice a přilehlého sportovního areálu.

„Závěr podzimu byl již z naší strany povedený i herně“

Lázně Bělohrad – Po překvapivém sestupu z krajského přeboru potvrdili fotbalisté Lázní Bělohradu, že patří mezi krajskou elitu. I přes fakt, že musel tým trenéra Oldřicha Velicha odehrát všechna podzimní utkání vinou rekonstrukce kabin v Bažantnici na hřištích soupeřů, vytěžil z patnácti odehraných utkání pětatřicet bodů při skóre 47:23.

Prezident silnici chválil, dnes by asi žasl

Lužany – Když prvního září přijel exprezident Václav Klaus do Lázní Bělohradu, nešetřil slovy chvály na adresu renovované příjezdové komunikace ve směru od Jičína. Dnes by asi žasl.

Pondělky v bělohradské knihovně pro nejmenší

Lázně Bělohrad – Logohrátky s rytmickými nástroji, lidová slovesnost a pohybové aktivity dětí s rodiči se zpěvem a říkadly jsou přichystány každé pondělí v bělohradské knihovně.

Bělohradské děti rozduněly bubny

Nová Paka / Lázně Bělohrad - V rámci adaptačního pobytu zavítali žáci šesté třídy Základní školy K.V. Raise v Lázních Bělohradu do novopackého domu dětí a mládeže, kde se s ředitelkou Ivou Novákovou ponořili do afrického bubnování a muzikoterapeutického hraní.

Jablka, med, mošt, burčák – v lázeňském městě se v sobotu žilo zdravě

Lázně Bělohrad – Sobotní Slavnosti jablek a cibule v zámeckém parku představily regionální výrobce dobrot. K potěše přišla i duše, a to pestrou nabídkou hudebních vystoupení, loutkového divadla ad.

Jablek bylo sice málo a cibule chyběla, její absenci dohnaly místní speciality

Lázně Bělohrad – Ochutnat med z včelařské farmy, burčák z domácího vinohradu, preclíky z místní pekárny, jablečný mošt, oblíbené hořické trubičky, domácí zákusky, čerstvě praženou kávu z Nové Paky nebo se zakousnout do vyzrálého jablíčka, to všechno nabízely bělohradské Slavnosti jablek a cibule, spojené s podzimní výstavou ovoce a zeleniny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení