VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Kopidlenští zahradníci se s nikým zřejmě nespojí

Kopidlno – Veřejnost bedlivě sleduje záměr sloučit další střední školy v Královéhradeckém kraji. Klíčové jednání rady se uskuteční příští týden. Kopidlenskou zahradnickou školu změny zřejmě nečekají, ač v prvním seznamu figurovala.

Dolnoslezské miniatury doplní zahradní železnice

Kopidlno / Kowary – Vláček tažený parní lokomotivou pojede v těsné blízkosti kowarského Parku miniatur památek Dolního Slezska. Projekt vzniká ve spolupráci se Střední školou zahradnickou v Kopidlně.

Rozpočet je připraven, čeká na schválení

Kopidlno - V pondělí 9. února od 18 hodin se na radnici uskuteční veřejné zasedání. Bod číslo 4 v programu schůze je klíčový půjde o schválení rozpočtu na letošní rok.

Kopidlenští zahradníci čile spolupracují s médii

Kopidlno - Studenti odložili v rámci projektového dne nářadí a vzali do rukou kamery a fotoaparáty. Nyní se označují jako Mediatým.

Hospodaření je v provizoriu. Hlavní akcí bude oprava školy

Kopidlno – Městečko je nyní ve stavu rozpočtového provizoria. Kopidlno se tak stalo jedním z měst regionu, která neschválila nový rozpočet před koncem roku 2014. Klíčové hlasování se uskuteční patrně v únoru. Investiční priorita je nicméně jasná: oprava mateřské školy.

Město opraví chodník až po Hilmarovo náměstí

Kopidlno – V letních měsících Husova ulice zažila opravu chodníku. Překvapením je, že práce pokračují i teď v dalším úseku.

Školáci vypouštěli balónky s přáními Ježíškovi

Běchary - Každý z nás zná to kouzlo spojené s nadcházejícími Vánocemi. Malí i velcí se těší na tento krásný čas, ve kterém se všichni zastavíme a zamyslíme nad vším, co nás potkalo.

Léčení hudbou bude zas příští rok pokračovat

Běchary – Na poslední hudební produkci z cyklu Léčení hudbou zahrála v běcharském kulturním domě skupina Jiřího Cháry ze Záhornice.

Běcharské děti také znají vánoční koledy

Běchary - Pásmo písní a koled  předvedly děti z běcharské ZŠ a MŠ v místním kulturním domě na jedné z posledních hudebních produkcí letošního cyklu Léčení hudbou.

Pozor na podomní prodejce. Někteří ignorují vyhlášku

Kopidlno – Podomní či pochůzkový prodej, navzdory zákazu, z Kopidlna zcela nevymizel. Město vzkazuje občanům: Dávejte si pozor. A odkazuje se na necelé dva roky starou vyhlášku.

Hana Masáková: U nás to je o vyhledávání dotací

Kopidlno – Starostkou v Kopidlně je opět Hana Masáková, s níž jsme hovořili o následujícím volebním období.

Kopidlenští zahradníci se připravují na internetové vysílání

Kopidlno – Zajímavosti a novinky ze Střední školy zahradnické Kopidlno se brzy dozvíte na RASTV.cz. Ohlédnutí za Kopidlenským kvítkem sestavují žáci nástavbového studia a druhého ročníku studijního oboru zahradnictví.

Běh 17. listopadu se uskuteční již tuto středu

Kopidlno – Organizátoři ze Střední školy zahradnické zvou všechny výkonnostní i kondiční běžce ve středu 12. listopadu do Kopidlna na závod, který organizuje již více než čtyři desetiletí.

Hana Masáková obhájila křeslo starostky. Po boku jí stojí hasiči

Kopidlno – Podle očekávání starostenský úřad obhájila Hana Masáková z ČSSD. Vstupuje tak do svého druhého volebního období. Místostarostou se stal Karel Žižka z uskupení Hasiči a nezávislí. Bude působit jako neuvolněný, funkci tedy nebude vykonávat na plný úvazek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení