VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Pozvánka do Kopidlna na porci té nejlepší bluegrassové muziky

Kopidlno – Vezměte s sebou kamarády a přátele a pojďte si užít krásné odpoledne do Kopidlna. Pořadatelé tady pro vás nachystali na sobotu 15.srpna od 14 hodin Bluegrass-Fest Memoriál Honzy Macáka.

Kopidlno se škodovkou ostrouhá

Kopidlno – Lidé z města budou zřejmě ještě nějaký čas za prací dojíždět. Městu se stále nedaří zaplnit průmyslovou zónu.

Kopidlno dál hledá investory. Osloví i škodovku

Kopidlno – Kopidlenský rozpočet i společenský život ve městě mají jeden klíčový problém – nedostatek pracovních příležitostí. Město nemá významného soukromého investora, obyvatelstvo stárne a mladí lidé musí za prací dojíždět, v horším případě odcházejí. Kopidlno se kvůli tomu potýká s vysokým počtem sociálně slabých a nepřizpůsobivých jedinců i celých rodin.

Fotbal: Sobotka udolala Kopidlno

Kopidlno – Utkání dvou okresních mužstev bylo k vidění v neděli na hřišti Kopidlna. Domácí mužstvo totiž v rámci předkola Poháru KFS přivítalo Sobotku. Nervózní duel nakonec rozhodl na začátku druhého dějství Jakub Taneček. Jeho tým však v utkání obdržel dvě červené karty!

Krmil vepře, ale jeho maso konzumuje jiný

Slavhostice - Velmi kuriózní případ řeší v těchto dnech kopidlenští kriminalisté. Jejich výjezd dokládá fakt, že drzost některých zlodějů nezná mezí.

Hradecké setkání paromilů u Jana Tomka

Kopidlno, Hradec Králové - Před jeho domečkem v Malšovicích stojí jako upoutávka mašinka, která kdysi pomáhala zemědělcům jako parmí pohonná jednotka s oráním na polích.

Zahradníci poznávali polsko-české příhraničí

Kopidlno – Žáci Střední školy zahradnické Kopidlno si prohlédli zajímavosti Jelenohorské kotliny. Poznali Polsko jako zemi s památkami a parky.

Kopidlenské slavnosti se závěrečnou soutěží jedlíků

Kopidlno – V rámci kopidlenských slavností se v podvečer uskutečnila soutěž v konzumaci koláčů. Původně měla být soutěž v pojídání párků.

Z pasování žáků prvních tříd ZŠ a MŠ Kopidlno na rytíře – čtenáře knihovny

Kopidlno – Již podruhé se v kopidlenském kulturním a vzdělávacím centru konalo minulé pondělí pasování prvňáčků na čtenáře.

Maturity prověřují i praktické znalosti

Kopidlno – Součástí maturity na Střední škole zahradnické Kopidlno je také praktická zkouška.

Židé nebyli jen pasivními oběťmi nacistů. Někteří i bojovali

Kopidlno – V kulturním a vzdělávacím centrum je stále k vidění výstava s názvem Židé v boji a odboji. Začala minulý týden a potrvá až do 28. května. Původně byl jejím domovem Senát České republiky.

Stalo se před sedmdesáti lety v obci Mlýnec

Kopidlensko – Kulaté výročí konce druhé světové války v květnu roku 1945 je příležitostí ke vzpomínání na tyto významné události našich dějin. Dnes už není mnoho pamětníků, kteří by mohli z vlastní zkušenosti popsat události, spojené s koncem 2. světové války.

Nad rybníkem Zrcadlo přeletěl i orel mořský

Rožďalovice – Největší vodní plochou významného ptačího území Rožďalovické rybníky je rybník Zrcadlo. Právě tady měli na první májový den sraz milovníci přírody. Do tajů ptačí říše je uvedl známý jičínský zvěrolékař, horolezec, ornitolog a fotograf Vladimír Šoltys.

Zahradnická škola vzdělávala také dospělé

Kopidlno – Účastníci kurzů si rozšiřovali znalosti a dovednosti v zahradnickém oboru. Zdokonalovali se v tvorbě a správě zeleně a floristice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení