VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Kopidlenský kvítek již po dvaadvacáté

Kopidlno – Kopidlno a Střední zahradnická škola jsou pojmy, které dnes nerozlučně patří k sobě. A můžeme k nim přiřadit i Kopidlenský kvítek, který se letos koná již po dvaadvacáté.

Čaruje nejen podzim, ale na Kopidlenském kvítku kouzlili také budoucí zahradníci

Kopidlno - Zatímco podzim čaruje s paletou barev, mladí zahradníci ve středu a ve čtvrtek kouzlili s květinami, podzimními plody, kůrou, prostě vším, co příroda nabízí hojnou náručí.

Kopidlenský zámek je samý kvítek, ale i shon a přestavba

Kopidlno – Ještě v úterý to na kopidlenském zámku, kde sídlí zahradnická škola, vypadalo jako v Riu před olympiádou. Všichni pobíhali, přestavovali, vázali a sázeli. To vše kvůli tomu, že již dnes zde vypukne svátek všech květin a zahradníků – Kopidlenský kvítek.

Malíř František Škoda, citlivý člověk, který si rozuměl s přírodou

Kopidlno – Portréty Franta uměl. Vydařil se mu i ten jeho – autoportrét. Můžeme z něj číst o jeho životě. Světlý rolák, jaký nosili námořníci. Ti, kteří byli zvyklí drsnějšímu životu.

Inventura radnice po roce: Kopidlno

Jičínsko – Je rok po komunálních volbách a my si pro vás chystáme stejně jako loni malou inventuru. Provedeme ji v největších městech regionu a podíváme se na to, zda politici plní své předvolební sliby. Zajímá nás také názor vás, čtenářů. Jak jste spokojeni se současnou vládnoucí garniturou? Za co pochválili nebo naopak udělovali trestné body? Své postřehy pište na jicinsky@denik.cz

Prvňáčci se představují: ZŠ Kopidlno

Kopidlno - První třídu Základní školy v Kopidlně má na starost třídní učitelka Jitka Koutníková, v první školní den učebna přijala 22 žáčků, jak je patrné na snímku z 1. září. Ředitelem školy je Pavel Berný. 

Silnice do Mlýnce za 25 milionů už získává finální podobu

Mlýnec – Od konce června mají silničáři „v prádle" komunikaci směrem na Mlýnec, které chtějí vtisknout nové image. Kosmetický zásah je jednou z nejdražších letních investic do silnic, stát bude nejméně 25 milionů korun.

Město vyhlásilo sbírku, chce pomoci rodině, které shořela střecha nad hlavou

Kopidlno – Město Kopidlno pořádá veřejnou sbírku na pomoc rodině vyhořelého objektu v Kopidlně.

Nemůžete mít doma psa? Pořiďte si virtuálního

Kopidlno – Rodinné podmínky či zázemí vám nedovolí mít čtyřnohého kamaráda? Nezoufejte. V době internetu můžete mít mazlíčků kolik chcete a nemusíte ani obtěžovat rodinné příslušníky ani sousedy. Umožňuje to virtuální adopce, která je vhodná právě pro ty, kteří nemohou mít vlastní zvířátko.

Kopidlenští zahradníci hlásí: Jsme u zrodu Frýdlantu

Kopidlno / Kowary – Roman Zajíček a Matěj Šitina bedlivě sledují práce při stavbě třetího modelu české památky. O prázdninách si v Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech zkouší v praxi dovednosti a znalosti ze studia.

Střechu, půdní prostor a patro rodinného domu zničily plameny

Kopidlno - V sobotu 8. srpna dopoledne došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu v Havlíčkově ulici.

Pozvánka do Kopidlna na porci té nejlepší bluegrassové muziky

Kopidlno – Vezměte s sebou kamarády a přátele a pojďte si užít krásné odpoledne do Kopidlna. Pořadatelé tady pro vás nachystali na sobotu 15.srpna od 14 hodin Bluegrass-Fest Memoriál Honzy Macáka.

Kopidlno se škodovkou ostrouhá

Kopidlno – Lidé z města budou zřejmě ještě nějaký čas za prací dojíždět. Městu se stále nedaří zaplnit průmyslovou zónu.

Kopidlno dál hledá investory. Osloví i škodovku

Kopidlno – Kopidlenský rozpočet i společenský život ve městě mají jeden klíčový problém – nedostatek pracovních příležitostí. Město nemá významného soukromého investora, obyvatelstvo stárne a mladí lidé musí za prací dojíždět, v horším případě odcházejí. Kopidlno se kvůli tomu potýká s vysokým počtem sociálně slabých a nepřizpůsobivých jedinců i celých rodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení