VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Běchary mají další kříž z hořického pískovce

Běchary – Nebývá obvyklé, aby v současné sekularizované společnosti byla v krajině budována nová boží muka, kříže a jiné drobné sakrální památky.

Kopidlno dává nezaměstnaným novou šanci a hledá „bedňáka“

Kopidlno – Život v Kopidlně není žádné peříčko, hlavně tedy pro dlouhodobě nezaměstnané. Najít zde práci je oříškem i pro ty nejpovolanější, tedy pro zaměstnance úřadu práce.

Kopidlenský zámek s vůní květin a řízků

Kopidlno – Kdo o víkendu projížděl Kopidlnem, mohl si pomyslet, že se zmobilizovali sedláci a dobře vybaveni se chystají pomstít své předky, kteří před 240 lety prohráli u Chlumce svůj boj s vrchností. Takřka každý návštěvník, který opouštěl útroby kopidlenského zámeckého parku, si totiž klestil mezi nově příchozími cestu vidlemi, lopatou, hráběmi, kosou či jen násadou těchto zemědělských pracovních nástrojů.

Kopidlenský kvítek již po dvaadvacáté

Kopidlno – Kopidlno a Střední zahradnická škola jsou pojmy, které dnes nerozlučně patří k sobě. A můžeme k nim přiřadit i Kopidlenský kvítek, který se letos koná již po dvaadvacáté.

Čaruje nejen podzim, ale na Kopidlenském kvítku kouzlili také budoucí zahradníci

Kopidlno - Zatímco podzim čaruje s paletou barev, mladí zahradníci ve středu a ve čtvrtek kouzlili s květinami, podzimními plody, kůrou, prostě vším, co příroda nabízí hojnou náručí.

Kopidlenský zámek je samý kvítek, ale i shon a přestavba

Kopidlno – Ještě v úterý to na kopidlenském zámku, kde sídlí zahradnická škola, vypadalo jako v Riu před olympiádou. Všichni pobíhali, přestavovali, vázali a sázeli. To vše kvůli tomu, že již dnes zde vypukne svátek všech květin a zahradníků – Kopidlenský kvítek.

Malíř František Škoda, citlivý člověk, který si rozuměl s přírodou

Kopidlno – Portréty Franta uměl. Vydařil se mu i ten jeho – autoportrét. Můžeme z něj číst o jeho životě. Světlý rolák, jaký nosili námořníci. Ti, kteří byli zvyklí drsnějšímu životu.

Inventura radnice po roce: Kopidlno

Jičínsko – Je rok po komunálních volbách a my si pro vás chystáme stejně jako loni malou inventuru. Provedeme ji v největších městech regionu a podíváme se na to, zda politici plní své předvolební sliby. Zajímá nás také názor vás, čtenářů. Jak jste spokojeni se současnou vládnoucí garniturou? Za co pochválili nebo naopak udělovali trestné body? Své postřehy pište na jicinsky@denik.cz

Prvňáčci se představují: ZŠ Kopidlno

Kopidlno - První třídu Základní školy v Kopidlně má na starost třídní učitelka Jitka Koutníková, v první školní den učebna přijala 22 žáčků, jak je patrné na snímku z 1. září. Ředitelem školy je Pavel Berný. 

Silnice do Mlýnce za 25 milionů už získává finální podobu

Mlýnec – Od konce června mají silničáři „v prádle" komunikaci směrem na Mlýnec, které chtějí vtisknout nové image. Kosmetický zásah je jednou z nejdražších letních investic do silnic, stát bude nejméně 25 milionů korun.

Město vyhlásilo sbírku, chce pomoci rodině, které shořela střecha nad hlavou

Kopidlno – Město Kopidlno pořádá veřejnou sbírku na pomoc rodině vyhořelého objektu v Kopidlně.

Nemůžete mít doma psa? Pořiďte si virtuálního

Kopidlno – Rodinné podmínky či zázemí vám nedovolí mít čtyřnohého kamaráda? Nezoufejte. V době internetu můžete mít mazlíčků kolik chcete a nemusíte ani obtěžovat rodinné příslušníky ani sousedy. Umožňuje to virtuální adopce, která je vhodná právě pro ty, kteří nemohou mít vlastní zvířátko.

Kopidlenští zahradníci hlásí: Jsme u zrodu Frýdlantu

Kopidlno / Kowary – Roman Zajíček a Matěj Šitina bedlivě sledují práce při stavbě třetího modelu české památky. O prázdninách si v Parku miniatur památek Dolního Slezska v Kowarech zkouší v praxi dovednosti a znalosti ze studia.

Střechu, půdní prostor a patro rodinného domu zničily plameny

Kopidlno - V sobotu 8. srpna dopoledne došlo k rozsáhlému požáru rodinného domu v Havlíčkově ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení