VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Mladí zahradnicí radí, jak si slavnostně vyzdobit vánoční stůl

Kopidlno - S výzdobou slavnostně prostřeného stolu na vánoční svátky nám opět poradili zahradníci z Kopidlna, postup přiblížila učitelka Milena Bělecká.

Nevíte si rady s vánoční dekorací? Zahradníci z Kopidlna vám poradí

Jidínsko - Vánoční svátky se pomalinku, ale jistě blíží a každý by jistě chtěl slavnostní tabuli zkrášlit co nejkrásnější ozdobou. A nebo si jen vánočně vyladit obydlí.

Kopidlenští žáci na studiích v Berlíně

Kopidlno – Ve dnech 22. – 27. listopadu vyrazili vybraní žáci z kopidlenské základní školy v doprovodu zástupkyně ředitele Jany Hladíkové a učitelky Ilony Pluhařové na studijní a vzdělávací pobyt do Berlína.

Ještě je čas na výrobu adventního věnce

Kopidlno – Jak si doma vyrobit vlastní adventní věnec, to nám radí zahradníci z kopidlenské školy.

Kopidlno v zajetí adventních věnců

Kopidlno – Konec listopadu a začátek prosince je v českých zemích neodmyslitelně spjat s adventem a přípravami na příchod vánočních svátků.

Tři pódiová umístění kopidlenských zahradníků na Soběslavské růži

Kopidlno – Floristická soutěž Soběslavská růže přivítala poprvé žáky všech typů středních škol se zahradnickým zaměřením. Žákyně Střední školy zahradnické Kopidlno vybojovaly v jižních Čechách stříbro a bronz.

Kopidlenští zahradníci ukážou ceny a poradí s vánoční výzdobou

Kopidlno – Předvánoční dárek v podobě úspěchu na floristické soutěži v Brně si nadělili kantoři a žáci kopidlenské zahradnické školy pod vedením ředitelky Lenky Noskové.

Brněnskou růži opanovala květinářka z Kopidlna

Kopidlno – Je to již dvacet let, co českou a slovenskou floristickou scénu rozšířila a obohatila mezinárodní floristická soutěž Brněnská růže, která se postupem času díky počtu soutěžících stala nejoblíbenější a největší floristickou soutěží u nás.

Vzpomínky Miloslava Šoltyse na Měšťanskou školu v Kopidlně v letech 1939 -1942

Kopidlno – S přibývajícími roky jsem si přál dožít se nového – třetího tisíciletí. A toto mi bylo dopřáno. Píše se rok 2015 a já se svými vzpomínkami se vracím opět do svých školních let v roce 1939 až 1942.

Když se ten Mlýnecký rybník nahání

Mlýnec u Kopidlna – Tak trochu upravená lidová písnička se mi vybavila při zprávě o výlovu největšího rybníku Jičínska Zrcadla v Mlýnci. Díky tomuto ptačímu a rybářskému ráji má obec Mlýnec své neopakovatelné kouzlo a mimořádnou atmosféru, kterou podporují místní tradice a každý rok opakované slavnosti.

Běchary mají další kříž z hořického pískovce

Běchary – Nebývá obvyklé, aby v současné sekularizované společnosti byla v krajině budována nová boží muka, kříže a jiné drobné sakrální památky.

Kopidlno dává nezaměstnaným novou šanci a hledá „bedňáka“

Kopidlno – Život v Kopidlně není žádné peříčko, hlavně tedy pro dlouhodobě nezaměstnané. Najít zde práci je oříškem i pro ty nejpovolanější, tedy pro zaměstnance úřadu práce.

Kopidlenský zámek s vůní květin a řízků

Kopidlno – Kdo o víkendu projížděl Kopidlnem, mohl si pomyslet, že se zmobilizovali sedláci a dobře vybaveni se chystají pomstít své předky, kteří před 240 lety prohráli u Chlumce svůj boj s vrchností. Takřka každý návštěvník, který opouštěl útroby kopidlenského zámeckého parku, si totiž klestil mezi nově příchozími cestu vidlemi, lopatou, hráběmi, kosou či jen násadou těchto zemědělských pracovních nástrojů.

Kopidlenský kvítek již po dvaadvacáté

Kopidlno – Kopidlno a Střední zahradnická škola jsou pojmy, které dnes nerozlučně patří k sobě. A můžeme k nim přiřadit i Kopidlenský kvítek, který se letos koná již po dvaadvacáté.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies