VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Školka hýří barvami a láká múzy kreativity

Kopidlno – Na otázku kapely Katapult: „A co děti, mají si kde hrát?" odpovědělo město Kopidlno, s notnou výpomocí peněz z evropské kasy, tím, že nechalo opravit místní mateřinku.

Mladí zahradnicí radí, jak si slavnostně vyzdobit vánoční stůl

Kopidlno - S výzdobou slavnostně prostřeného stolu na vánoční svátky nám opět poradili zahradníci z Kopidlna, postup přiblížila učitelka Milena Bělecká.

Nevíte si rady s vánoční dekorací? Zahradníci z Kopidlna vám poradí

Jidínsko - Vánoční svátky se pomalinku, ale jistě blíží a každý by jistě chtěl slavnostní tabuli zkrášlit co nejkrásnější ozdobou. A nebo si jen vánočně vyladit obydlí.

Kopidlenští žáci na studiích v Berlíně

Kopidlno – Ve dnech 22. – 27. listopadu vyrazili vybraní žáci z kopidlenské základní školy v doprovodu zástupkyně ředitele Jany Hladíkové a učitelky Ilony Pluhařové na studijní a vzdělávací pobyt do Berlína.

Ještě je čas na výrobu adventního věnce

Kopidlno – Jak si doma vyrobit vlastní adventní věnec, to nám radí zahradníci z kopidlenské školy.

Kopidlno v zajetí adventních věnců

Kopidlno – Konec listopadu a začátek prosince je v českých zemích neodmyslitelně spjat s adventem a přípravami na příchod vánočních svátků.

Tři pódiová umístění kopidlenských zahradníků na Soběslavské růži

Kopidlno – Floristická soutěž Soběslavská růže přivítala poprvé žáky všech typů středních škol se zahradnickým zaměřením. Žákyně Střední školy zahradnické Kopidlno vybojovaly v jižních Čechách stříbro a bronz.

Kopidlenští zahradníci ukážou ceny a poradí s vánoční výzdobou

Kopidlno – Předvánoční dárek v podobě úspěchu na floristické soutěži v Brně si nadělili kantoři a žáci kopidlenské zahradnické školy pod vedením ředitelky Lenky Noskové.

Brněnskou růži opanovala květinářka z Kopidlna

Kopidlno – Je to již dvacet let, co českou a slovenskou floristickou scénu rozšířila a obohatila mezinárodní floristická soutěž Brněnská růže, která se postupem času díky počtu soutěžících stala nejoblíbenější a největší floristickou soutěží u nás.

Vzpomínky Miloslava Šoltyse na Měšťanskou školu v Kopidlně v letech 1939 -1942

Kopidlno – S přibývajícími roky jsem si přál dožít se nového – třetího tisíciletí. A toto mi bylo dopřáno. Píše se rok 2015 a já se svými vzpomínkami se vracím opět do svých školních let v roce 1939 až 1942.

Když se ten Mlýnecký rybník nahání

Mlýnec u Kopidlna – Tak trochu upravená lidová písnička se mi vybavila při zprávě o výlovu největšího rybníku Jičínska Zrcadla v Mlýnci. Díky tomuto ptačímu a rybářskému ráji má obec Mlýnec své neopakovatelné kouzlo a mimořádnou atmosféru, kterou podporují místní tradice a každý rok opakované slavnosti.

Běchary mají další kříž z hořického pískovce

Běchary – Nebývá obvyklé, aby v současné sekularizované společnosti byla v krajině budována nová boží muka, kříže a jiné drobné sakrální památky.

Kopidlno dává nezaměstnaným novou šanci a hledá „bedňáka“

Kopidlno – Život v Kopidlně není žádné peříčko, hlavně tedy pro dlouhodobě nezaměstnané. Najít zde práci je oříškem i pro ty nejpovolanější, tedy pro zaměstnance úřadu práce.

Kopidlenský zámek s vůní květin a řízků

Kopidlno – Kdo o víkendu projížděl Kopidlnem, mohl si pomyslet, že se zmobilizovali sedláci a dobře vybaveni se chystají pomstít své předky, kteří před 240 lety prohráli u Chlumce svůj boj s vrchností. Takřka každý návštěvník, který opouštěl útroby kopidlenského zámeckého parku, si totiž klestil mezi nově příchozími cestu vidlemi, lopatou, hráběmi, kosou či jen násadou těchto zemědělských pracovních nástrojů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení