VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Nejlepší zahradník je z Kopidlna

Kopidlno – Tomáš Hakl (na snímku) ze Střední školy zahradnické Kopidlno si výborně vedl při Mistrovství floristů České republiky – Děčínská kotva. Ve třech disciplinách zvítězil a jednou obsadil stříbrnou příčku.

Dopravní značky zůstanou u železnice na místě

Kopidlno – Železniční trať Kopidlno – Dolní Bousov má nového majitele. Zástupci společnosti AŽD Praha, s.r.o. informovali starostku města o záměrech s železniční tratí Kopidlno – Dolní Bousov, kterou letos kupují.

Marian Jurečka: Musíme využít domácí potenciál

Kopidlno – „Jé, už je tady a koukejte, jakým přijel fárem," upozornila nás na příjezd ministra zemědělství Mariana Jurečky studentka zahradnické školy, postávající před areálem školního komplexu. „A cos čekala, že přijede traktorem?" smečovala vtipně její spolužačka.

Pestrá strava – Strava bez zbytečné chemie

Běchary – V Základní škole v Běcharech proběhl 1. dubna den v rámci projektu Pestrá strava – „Strava bez zbytečné chemie", a to pod vedením výživové poradkyně Ivy Víravové z Hradce Králové.

Místo útulného domova jen chemikálie a laboratorní sklo

Kopidlno – Každý máme svůj sen, a týká se i bydlení. Někdo touží po luxusním bytě ve městě, jiný by chtěl žít v domě s velkými okny, terasou a výhledem do přírody.

Lávku město stavět nebude, lidé si mají sami zvážit, kudy přejít

Kopidlno – Ulici Vackovu a Havlíčkovu spojuje od roku 1934 lávka přes řeku Mrlinu. Krátí si po ní cestu do školy zdejší děti, prochází tu i učitelky s dětmi z mateřské školy, využívá ji veřejnost.

Kopidlenští přejí Zdeňku Svěrákovi k osmdesátinám

Kopidlno – Osobně popřát režiséru a herci Zdeňku Svěrákovi k jeho osmdesátinám může v Kopidlně každý. Oblíbený humorista je totiž čestným občanem města, a to zorganizovalo v místní knihovně „podpisovou" akci, během níž mu mohou občané napsat k blížícímu se životnímu jubileu vlastní přání.

Kopidlenští zahradníci již vykročili k maturitě a závěrečným zkouškám

Kopidlno – Maturitní šerpu převzal z rukou třídní učitelky Hany Benešové i dvojnásobný vítěz Kopidlenského kvítku Tomáš Hakl a průvodce po Parku miniatur v Kowarech Matěj Šitina.

Trať mezi Bousovem a Kopidlnem se změní ve zkušební laboratoř

Kopidlensko – Na železniční trať mezi Kopidlnem a Dolním Bousovem se téměř po šesti letech vrátí čilý ruch. Stát totiž tento dvaadvacet kilometrů dlouhý úsek prodává společnosti AŽD Praha.

OBRAZEM: Jaro se hlásí, zahradníci hrnkují

Kopidlno - Hrnkování rostlin krok za krokem. Jaro už ťuká na dveře a je také ideální čas na hrnkování rostlin, které můžeme provádět po celý rok.

MasterChef Roman Kotlář přijel do rodného Kopidlna

Kopidlno – Beseda s vítězem kulinářské soutěže MasterChef Romanem Kotlářem naplnila velký sál městského Kulturního a vzdělávacího centra.

Renovace základní školy spolkne šedesát milionů

Kopidlno – Nejpalčivější současnou otázkou ve městě je oprava základní školy. Otázka investic pro několik dalších let je tedy jasná.

Hana Masáková: Spolky se snaží oživit kulturu

Kopidlno – V obecném povědomí je město známé spíš svým sportem, hlavně fotbalem.

Požár lokomotivy způsobil škodu za čtvrt milionu korun

Kopidlno - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 29. ledna ráno na železniční zastávce v Kopidlně na Jičínsku. Během jízdy začal hořet osobní vlak, který dojel až do stanice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení