VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KOPIDLNO

Pestrá strava – Strava bez zbytečné chemie

Běchary – V Základní škole v Běcharech proběhl 1. dubna den v rámci projektu Pestrá strava – „Strava bez zbytečné chemie", a to pod vedením výživové poradkyně Ivy Víravové z Hradce Králové.

Místo útulného domova jen chemikálie a laboratorní sklo

Kopidlno – Každý máme svůj sen, a týká se i bydlení. Někdo touží po luxusním bytě ve městě, jiný by chtěl žít v domě s velkými okny, terasou a výhledem do přírody.

Lávku město stavět nebude, lidé si mají sami zvážit, kudy přejít

Kopidlno – Ulici Vackovu a Havlíčkovu spojuje od roku 1934 lávka přes řeku Mrlinu. Krátí si po ní cestu do školy zdejší děti, prochází tu i učitelky s dětmi z mateřské školy, využívá ji veřejnost.

Kopidlenští přejí Zdeňku Svěrákovi k osmdesátinám

Kopidlno – Osobně popřát režiséru a herci Zdeňku Svěrákovi k jeho osmdesátinám může v Kopidlně každý. Oblíbený humorista je totiž čestným občanem města, a to zorganizovalo v místní knihovně „podpisovou" akci, během níž mu mohou občané napsat k blížícímu se životnímu jubileu vlastní přání.

Kopidlenští zahradníci již vykročili k maturitě a závěrečným zkouškám

Kopidlno – Maturitní šerpu převzal z rukou třídní učitelky Hany Benešové i dvojnásobný vítěz Kopidlenského kvítku Tomáš Hakl a průvodce po Parku miniatur v Kowarech Matěj Šitina.

Trať mezi Bousovem a Kopidlnem se změní ve zkušební laboratoř

Kopidlensko – Na železniční trať mezi Kopidlnem a Dolním Bousovem se téměř po šesti letech vrátí čilý ruch. Stát totiž tento dvaadvacet kilometrů dlouhý úsek prodává společnosti AŽD Praha.

OBRAZEM: Jaro se hlásí, zahradníci hrnkují

Kopidlno - Hrnkování rostlin krok za krokem. Jaro už ťuká na dveře a je také ideální čas na hrnkování rostlin, které můžeme provádět po celý rok.

MasterChef Roman Kotlář přijel do rodného Kopidlna

Kopidlno – Beseda s vítězem kulinářské soutěže MasterChef Romanem Kotlářem naplnila velký sál městského Kulturního a vzdělávacího centra.

Renovace základní školy spolkne šedesát milionů

Kopidlno – Nejpalčivější současnou otázkou ve městě je oprava základní školy. Otázka investic pro několik dalších let je tedy jasná.

Hana Masáková: Spolky se snaží oživit kulturu

Kopidlno – V obecném povědomí je město známé spíš svým sportem, hlavně fotbalem.

Požár lokomotivy způsobil škodu za čtvrt milionu korun

Kopidlno - Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek 29. ledna ráno na železniční zastávce v Kopidlně na Jičínsku. Během jízdy začal hořet osobní vlak, který dojel až do stanice.

„Do soutěže jsem šel s pokorou a na vítězství jsem nemyslel,“ říká Roman Kotlář

Kopidlno – „Byla to úžasná zkušenost," říká v obsáhlém rozhovoru pro Deník Roman Kotlář (26), který si nedávno splnil kulinářský sen a může se pyšnit titulem MasterChef Česko.

Adventní vystoupení běcharských zpěváčků v kostele sv. Vojtěcha

Běchary – Po několika letech se opět vrátilo předvánoční vystoupení žáků běcharské školy do místního kostela sv. Vojtěcha.

Bramborový salát podle Hany Masákové

Kopidlno – V předvánočním čase vám přiblížíme, jak připravují oblíbený bramborový salát starostové obcí a měst. Možná, že vás budou inspirovat a některý recept vyzkoušíte.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení