VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JIČÍN

Historické město Jičín má 17 tisíc obyvatel a je správním, kulturně historickým a turistickým centrem oblasti. V jeho bezprostřední blízkosti lze nalézt čtyři zcela odlišné typy krajiny: podhůří, pásmo vyvřelin, pískovcové skalní město i roviny Polabí. Nejnavštěvovanější památkou v okolí jsou Prachovské skály, brána ke vstupu do překrásné části Čech nazývané Český ráj. Malebná krajina byla osídlena již v pravěku. Město bylo založeno na přelomu 13.a 14. století.
Velkého rozmachu dosáhl Jičín během panování Albrechta z Valdštejna, který ho v první polovině 17. století chtěl přeměnit za pomoci významných italských architektů na své sídelní město. Čtyřřadé lipové stromořadí spojuje město s krásnou barokní loggií, dominantní Valdická brána tvoří s kostelem sv. Jakuba Většího, zámkem a gotickým kostelem sv. Ignáce z Loyoly typickou siluetu města. Zdroj: www.jicin.cz

Festivalové odpoledne jinak. Alternativa blízká všem

Jičín – Již podruhé byl festival Jičín město pohádky obohacen o program Jinčí čin, který stojí mimo hlavní proud, nikoli však na okraji. Skupina mladých kreativních lidí s širokými kulturními obzory zajistila pestrou nabídku akcí.

OBRAZEM: Festival má za sebou vydařenou sobotu

Jičín - Festival Jičín - město pohádky se nadechl do posledního dne. Sobotní dopoledne se dětem vydařilo, obsazeny byly snad všechny dílničky, účast na odpoledním galaprogramu s Michalem Hrůzou, kapelo Mig 21 a dalšími hosty poznamenal vytrvalý déšť. Pohádkový festival potrvá ještě dnes do odpoledních hodin. 

V Jičíně padl rekord! Pomáhej pohybem = rekordních 620 šlapajících

Jičín - V Jičíně se šlapalo pro dobrou věc. Mimo pestrá vystoupení, tvořivé dílny a další atrakce hostil festival pohádky i charitativní akci Pomáhej pohybem.

Pohádky si užívá každý, a je jedno, jestli nevidí, neslyší

Jičín - Každému z nás sudičky nadělily něco do vínku. Šípkové Růžence předpověděly dlouhý spánek, ale ona kouzlo kletby díky lásce zlomila. Díky lásce a péči ostatních tak dovedou bojovat se svým hendikepem i děti nevidomé, neslyšící či jinak postižené. Na pohádkovém festivalu nám zdravým ukázaly, jak se dokáží se svými problémy poprat a pokud je vůle, snaha a podpora, vytváří velkolepé projekty.

Krátí dny a sílí noci, ZIMA má vše ve své moci

Jičín - V sobotu nás v Pohádkovém městě Jičín čekají pravé vánoční svátky i novoroční oslavy.

FOTO: Pohádková tvář podzimu

Jičín - Do festivalového pohádkového Jičína zavítal podzim a spolu s ním barvitý tématický program.

Zdravotní klauni přinesli radost jičínským seniorům

Jičín - Domovem pro seniory v Jičíně se prohnalo barvité tornádo plné radosti, humoru a zpěvu. Místní senioři se těšili z návštěvy Zdravotních klaunů.

Pohádka. Objímala jsem se s Duškem

Jičín - Před svým vystoupením v Masarykově divadle v Jičíně Jaroslav Dušek relaxoval. Přepadli jsme ho v šatně, kde odpočíval a byl to výjev jak z pohádky Tři vlasy Děda Vševěda. Ve svém oslňujícím šatě a se stříbrnými vlasy na polštáři zářil jako Slunce a navíc do éteru vyzařoval pozitivní energii, která byla v prostoru přímo hmatatelná.

Jičín se pohádkově nadechl, odpoledne začne žít festivalem

Jičín - Dvacátý sedmý ročník festivalu Jičín – město pohádky se probudil do chladivého rána. Sluníčko už nás ale lechtá svými hřejivými paprsky a v Jičíně se všechno chystá ne velkolepé oslavy pohádky, která v letošním roce představí tradice Tradičně i netradičně.

Po stopách Elišky Smiřické do sklepení jičínského zámku

Jičín - Sídlo vévody Valdštejna, které zdobí centrum města, poodkryje další ze svých klenotů. Turisté a návštěvníci budou mít nově možnost zhlédnout historické podzemní prostory nejen pod zámkem, ale i blízkého měšťanského domu. Vydají se tak po stopách Elišky Smiřické, která zapálila střelných prach ve sklepení. Při následném výbuchu, který jičínský zámek prakticky rozmetal, Eliška zemřela.

AKTUALIZOVÁNO

Mladá cizinka zemřela po pádu z hradu Pecka

Pecka - Šestadvacetiletá dívka zemřela dnes ráno na hradě Pecka. Ten je kvůli tragickému neštěstí uzavřen. Mladá cizinka spadla z hradeb, na které lezla kolem šesté hodiny ranní. "Spadla z výšky přibližně třináct metrů," řekla policejní mluvčí Eva Prachařová. 

Jak z kolony? Auta hledají únik v poli

Jičínsko - Částečné uzavření kruhové křižovatky v Úlibicích provází nadávky, hrozby i zoufalství.

Rumcajs se objeví v knize českých rekordů

Jičín - Postavička jičínského ševce, který je pro urážku nohy starosty Humpála vyhnán do lesa Řáholce, kde se z něho stane loupežník, je pupeční šňůrou spjata nejen s jeho tatíky – spisovatelem Václavem Čtvrtkem a výtvarníkem Radkem Pilařem, ale také s pohádkovým Jičínem.

Kraj dostal na platy zdravotních sester téměř 17 milionů korun

Jičín, Hradec Králové – Více než tisícovka zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků má od srpna na výplatní pásce o dva tisíce korun více. Kraj nyní dostal na toto navýšení dotaci od státu ve výši 16,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení