VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Zahraniční hosté přijeli do Hořic nejen na jazz

Hořice – U příležitosti pořádání hudebního festivalu JazzNights zavítaly do Hořic dvě delegace z partnerských měst – z polské Jablonky a slovenské Trstené.

První etapa rekonstrukce na koupališti Dachova se chýlí ke konci

Hořice – Realizace první etapy rekonstrukce části historické budovy převlékáren, která probíhá od září letošního roku na koupališti Dachova, jde do své finální části.

Jazzový festival láká starší i mladou generaci

Hořice – V noci ze soboty na neděli dospěl do finále tradiční jazzový festival Hořice JazzNights 2016. Konal se již po dvaadvacáté a přivedl na pódium kulturního domu řadu stálic toho žánru, ale i nové tváře, s nimiž se dosud místní publikum nemělo možnost setkat.

S podzimní částí jsme spokojeni, říká trenér dorostu v Hořicích Zbyněk Bareš

Hořice – Mají za sebou úspěšnou polovinu sezony, když při zisku osmadvaceti bodů figurují na špici krajského přeboru a navíc se pyšní nejlepší defenzivou celé soutěže s patnácti obdrženými brankami ze třinácti odehraných duelů.

Řidič najel do svodidel, skončil v nemocnici

Jičínsko - V sobotu 5. listopadu krátce po čtrnácté hodině jel jednapadesátiletý řidič osobním vozidlem Volkswagen Passat ve směru od Jičína na Hořice.

Nehoda naštěstí bez zranění, přívěs se naklonil ze silnice

Hořicko - Bez zranění se obešla nehoda nákladního vozidla, ke které došlo včera vpodvečer na hlavní silnici č. I/35 z Hradce Králové na Hořice.

Začíná hořický jazzmaraton

Hořice – Svátek milovníků jazzu je opět tu. Na festivalu věnovaném tomuto žánru se letos představí celkem jedenáct zpěváků a kapel.

Okresní celky na špici krajského přeboru

Hořice – Krajský přebor dorostu má za sebou podzimní část.

Pro milovníky jazzu: JazzNights se blíží

Hořice – Velká událost a svátek pro všechny milovníky jazzu už klepe na dveře. Během čtyřdenního festivalu, který začíná ve středu, se představí celkem jedenáct jazzových kapel, z toho dvě zahraniční. Každý večer se pak můžete těšit na pět vystoupení.

Hořická MŠ Na Habru - Husův dům, prochází rekonstrukcí

Hořice – Jako jedno velké staveniště nyní vypadá mateřská škola Na Habru. Její oprava se sice trochu zkomplikovala a termín dokončení se prodloužil, výsledek ale jistě udělá všem velkou radost.

Historický vodojem Villa Anna je po renovaci

Hořice – Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. navázala vloni na jaře spolupráci s Kamenickou a sochařskou školou v Hořicích, která provedla kamenické práce na historickém vodojemu Villa Anna.

Tornádo, zajímavý přírodní jev, i v českých končinách

Hořicko – Čtenář Petr Novotný z Cerekvice nad Bystřicí nám poslal vzácný snímek, který vyfotografoval jeho kamarád Pavel Vlášek.

Hořická veřejnost si hlídá zdraví

Hořice – Báječná, usměvavá a velmi přátelská atmosféra, to bylo sobotní dopoledne v přednáškové místnosti hořické knihovny.

Sbírka oblečení a dalších potřeb pro dobročinné účely

Hořice – Občanské sdružení Diakonie Broumov je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti – materiální pomoc sociálně potřebným, azylové ubytování i pracovní příležitost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies