VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘICE

Prvňáčci se představují: ZŠ Na Habru Hořice

ŽÁCI PRVNÍCH TŘÍD hořické Základní školy Na Habru se nechali vyfotografovat při slavnostním pasování prvňáčků.

Ohlédnutí za chovatelskou výstavou v Hořicích

Hořice – O minulém víkendu, kdy ve městě probíhaly oslavy hořické trubičky, tak i hořičtí chovatelé pořádali ve svém chovatelském areálu po pětatřicáté výstavu, letos Okresní chovatelskou výstavu.

Záchrana dachovského areálu přišla včas

Hořice – Dachovské koupaliště již takřka osiřelo, pomalu z něho odtéká voda a nastal čas na údržbu, opravy, rekonstrukce.

Studenti nacvičili také scénku práce obchodníků

Hořice / Hradec Králové – Dne 14. září se trojice žáků ze 4. O – obchodní akademie zúčastnila soutěže „Ekonomický tým junior 2016", pořádané OA, SOŠ a JŠ v Hradci Králové.

Zastaví radar neukázněné řidiče?

Hořice – Rychlá jízda, neukázněnost a nezodpovědnost. Tím se vyznačují motorkáři ale i někteří řidiči osobních automobilů na Okruhu Gustava Havla.

Dlouholetá sladká tradice trubiček z Hořic

Hořice – Milovníci tradiční hořické pochoutky si v sobotu jistě přišli na své. Již po páté se totiž na náměstí Jiřího z Poděbrad konaly Slavnosti Hořických trubiček. Připraven byl bohatý kulturní program a spousta soutěží nejen pro malé návštěvníky.

Developeři se do Hořic nehrnou

Hořice – Z původního záměru výstavby sto třiceti bytů sice sešlo, ale stavět se bude i tak. Zastupitelé mají s pozemky, na nichž měly bytové domy vyrůst, jiné plány.

Důležitá výhra. Hořice přehrály Provodov

Hořice – Nedělní duely dokončily další mistrovské kolo. V krajském přeboru bodovaly na domácí půdě Hořice, které přehrály Provodov.

Den pro rodinu - motivace mládeže k aktivnímu životu

Hořice – V sobotu 10. záři se ve Smetanových sadech konal Den pro rodinu, který připravili pracovníci domácího hospicu Duha.

Mezinárodní turnaj starých gard ovládlo slovenské Blatné

Hořice – Hořice v sobotu hostily mezinárodní turnaj starých gard. Turnaje se zúčastnily dva domácí týmy, dále celek ze Slovenska, Maďarska, Moravy a Nového Hradce Králové.

Festival krásných umění v Galerii plastik

Hořice – Město společně s Galerií plastik uspořádalo ve dnech 9. – 11. září Mezinárodní festival krásných umění.

Holubi, kteří znají cestu domů

Hořice – V areálu Na Závisti se o víkendu již tradičně konala chovatelská prodejní výstava, kterou uspořádal Český klub chovatelů.

Mezinárodní fotbalový turnaj v Hořicích

Hořice – Fotbalový stánek na vrchu svatého Gotharda v Hořicích uvidí mezinárodní turnaj starých gard, který je věnovaný památce bývalého prezidenta staré gardy Hořic pana Josefa Klapky, jenž bohužel zemřel v červnu letošního roku.

Anežka Česká po boku papeže Františka ve Vatikánu

Hořice/Vatikán – Když mi ředitel Střední průmyslové školy kamenické a sochařské Josef Moravec představil v hořickém ateliéru sochu Anežky České, dílo zdejších studentů pro papeže Františka, ještě netušil, že bude mít příležitost být u audience ve Vatikánu, kde byla socha Svatému otci předána.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení