VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lodžie na hromadě - tentokrát valné

Jičín – Valná hromada občanského sdružení Lodžie se konala v salonku u Porotního sálu v zámku. Přítomno bylo lidí osmnáct, vítáni byli zástupci z radnice, včetně pana starosty.

21.4.2013
SDÍLEJ:

Z valné hromady občanského sdružení Lodžie.Foto: Bohumír Procházka

Byla káva, čaj, Renata přinesla koláče, Eva tradiční bábovku. Jednání bylo obšírné, protože čtyřhodinové, a stejně zůstalo ještě mnoho věcí k dořešení.
Nejdříve bylo hodnocení rozličných pohledů. Pan starosta polichotil, že roky utíkají a OS je pevné. A slíbil, že „radnice bude nápomocna ve všech aktivitách". Dobře, hned někdo připomněl kavárnu. To je místnost vlevo za dveřmi v rohu čestného dvora, kterou je třeba uschopnit i pro zimní užívání. Nejde tedy jen o kavárnu, ale o prostor, kde se po celý rok může konat cokoliv. Od tvůrčích dílen po zkoušky účinkujících a další. Nějak se to všechno zaseklo na dodavatelské stavební firmě. Ale tohle je jen jeden z příkladů, co vše ještě v Lodžii třeba.

Vedoucí odboru kultury Marie Faruzelová pověděla, že její hodnocení je vyšší než 100 procent. Pan kastelán Jirka mluvil o Lodžii jako o „kulturním imagináriu" a vysněné platformě pro současné umění. Všechno to znělo moc pěkně a hlavně zaslouženě. Ale taky řekl, že 99 procent všelijakých příprav se děje v jeho bytě, chybí zázemí nejen pro přípravu akcí během zimního období, ale též možnost poskytnutí zázemí pro účinkující (i ve smyslu ubytování). Avšak zapojení lidí i organizací na programu a veškerém dění ve Valdštejnské lodžii je úžasné a je chloubou Jičína. Fakt je, že běh života, který tu nastal, přináší stále nové a nové úkazy. Třeba ten, že vedle OS s jeho výborem vznikl Lodžie team – skupina výkonných lidí, kteří na místě konají. A teď jde o optimální propojení obou. Atd.

Chvála i problémy
I když spousta chvály na lodžii se ozývá ze všech stran, samozřejmě problémy jsou. Stavební, organizační, lidskovztahové. I další. Kde dnes nejsou, že? Vždyť občanské sdružení tu funguje i jako zaměstnavatel a má na starosti spoustu dalších provozních věcí, které jinde konají profesionálové.
A o tom právě byly zbývající tři hodiny schůzování, které následovaly po těch chválách. Ani ty nestačily a brzo bude další schůze, kde by se měly věci řešit. Schválně používám sloveso nedokonavé, protože takovýhle velký různorodý dynamický organismus, který přináší mnoho nového, nemůže být bez problémů. To by ustrnul. Ale to je věc OS a všech dalších zúčastněných.

A koho by to zajímalo, může přijít. Občanské sdružení Lodžie stále přijímá.

Panu profesorovi Vladimíru Úlehlovi, který spoluzakládal OS Lodžie a mnohé vykonal, bylo uděleno čestné členství. Renata mu složila báseň a v ní se praví: „Ta potvora Lodžie, chová se k nám jak zmije." Ale to je jen básnický obrat.⋌Bohumír Procházka

Autor: Redakce

21.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Ilustrační foto

Florian s bronzem z mistrovství České republiky

Obavy byly naštěstí zbytečné

Nová Paka - Všechny složky integrovaného záchranného systému kolem páté hodiny odpoledne dorazily do obce Hřídelec na Novopacku.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Pecka! Festival jako srdeční záležitost

Pecka - Příchod léta je pro mnohé příznivce divadla a alternativní hudby neodmyslitelně spjatý s benefičním festivalem na hradě Pecka. Letošní patnáctý ročník se uskutečnil ve dnech 23. a 24. června. Žánrová rozmanitost, romantické prostředí historické památky a unikátní atmosféra patří mezi atributy, které z akce činí oblíbenou kulturní událost.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies