VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lodžie na hromadě - tentokrát valné

Jičín – Valná hromada občanského sdružení Lodžie se konala v salonku u Porotního sálu v zámku. Přítomno bylo lidí osmnáct, vítáni byli zástupci z radnice, včetně pana starosty.

21.4.2013
SDÍLEJ:

Z valné hromady občanského sdružení Lodžie.Foto: Bohumír Procházka

Byla káva, čaj, Renata přinesla koláče, Eva tradiční bábovku. Jednání bylo obšírné, protože čtyřhodinové, a stejně zůstalo ještě mnoho věcí k dořešení.
Nejdříve bylo hodnocení rozličných pohledů. Pan starosta polichotil, že roky utíkají a OS je pevné. A slíbil, že „radnice bude nápomocna ve všech aktivitách". Dobře, hned někdo připomněl kavárnu. To je místnost vlevo za dveřmi v rohu čestného dvora, kterou je třeba uschopnit i pro zimní užívání. Nejde tedy jen o kavárnu, ale o prostor, kde se po celý rok může konat cokoliv. Od tvůrčích dílen po zkoušky účinkujících a další. Nějak se to všechno zaseklo na dodavatelské stavební firmě. Ale tohle je jen jeden z příkladů, co vše ještě v Lodžii třeba.

Vedoucí odboru kultury Marie Faruzelová pověděla, že její hodnocení je vyšší než 100 procent. Pan kastelán Jirka mluvil o Lodžii jako o „kulturním imagináriu" a vysněné platformě pro současné umění. Všechno to znělo moc pěkně a hlavně zaslouženě. Ale taky řekl, že 99 procent všelijakých příprav se děje v jeho bytě, chybí zázemí nejen pro přípravu akcí během zimního období, ale též možnost poskytnutí zázemí pro účinkující (i ve smyslu ubytování). Avšak zapojení lidí i organizací na programu a veškerém dění ve Valdštejnské lodžii je úžasné a je chloubou Jičína. Fakt je, že běh života, který tu nastal, přináší stále nové a nové úkazy. Třeba ten, že vedle OS s jeho výborem vznikl Lodžie team – skupina výkonných lidí, kteří na místě konají. A teď jde o optimální propojení obou. Atd.

Chvála i problémy
I když spousta chvály na lodžii se ozývá ze všech stran, samozřejmě problémy jsou. Stavební, organizační, lidskovztahové. I další. Kde dnes nejsou, že? Vždyť občanské sdružení tu funguje i jako zaměstnavatel a má na starosti spoustu dalších provozních věcí, které jinde konají profesionálové.
A o tom právě byly zbývající tři hodiny schůzování, které následovaly po těch chválách. Ani ty nestačily a brzo bude další schůze, kde by se měly věci řešit. Schválně používám sloveso nedokonavé, protože takovýhle velký různorodý dynamický organismus, který přináší mnoho nového, nemůže být bez problémů. To by ustrnul. Ale to je věc OS a všech dalších zúčastněných.

A koho by to zajímalo, může přijít. Občanské sdružení Lodžie stále přijímá.

Panu profesorovi Vladimíru Úlehlovi, který spoluzakládal OS Lodžie a mnohé vykonal, bylo uděleno čestné členství. Renata mu složila báseň a v ní se praví: „Ta potvora Lodžie, chová se k nám jak zmije." Ale to je jen básnický obrat.⋌Bohumír Procházka

Autor: Redakce

21.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Komentovaná prohlídka židovského hřbitova v Jičíně - Sedličkách
18

Komentovaná prohlídka židovského hřbitova v Jičíně - Sedličkách

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Jiskra doma naplno bodovala

Jičínsko - Dva okresní zástupci v neděli bojovali o mistrovské body v rámci druhého kola nejvyšší krajské ligy mužů.

ME v Přerově minulostí. Fejfar bral bronzový věnec

Jičínsko /FOTO/ - Lužanský jezdec se opět nevyhnul technickým problémům.

Rumcajs působí jako magnet, do Jičína přitáhl 27 tisíc lidí

Jičín - Fakt, že turisté letos místo za hranice míří do vnitrozemí, potvrzuje návštěvnost Městského informačního centra Jičín.

AKTUALIZOVÁNO

Konečně! Nový úsek Dálnice D11 už slouží řidičům

Hradec Králové – „Začněte pouštět,“ zazněl dnes o půl třetí odpoledne pokyn od vedoucího Správy a údržby dálnice. V tu dobu se „odkoply kužely“ a motoristům začal sloužit dlouhá léta vyhlížený úsek dálnice D11. Úsek, který má odlehčit Novému Městu či Libišanům a po takřka osmdesáti letech od prvních plánů přivést dopravu z Prahy až k úpatí Hradce Králové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení