Za tu dobu zde úspěšně dokončilo první stupeň 184 dětí, druhý cyklus pak 34. Soukromá ZUŠ vyučuje své svěřence až do čtvrtého ročníku střední školy ve třech oborech - hudebním, výtvarném a tanečním. Celkem 330 žáků kromě Hořic dochází i do poboček školy, které se nacházejí v Miletíně, v Lázních Bělohradu, na Pecce a v Nechanicích. Každý rok odcházejí absolventi studovat na konzervatoře či na vysoké školy s uměleckým zaměřením.

ZUŠ si stále udržuje počet kolem tří stovek dětí, jak se jí to v počítačové době daří? Je těžké nalákat nové tváře? ,,Žáků neubývá, můžu říct, že se počty stále drží. Samozřejmě za to mohou rodiče, které je k umění vedou. Dětí, které by měly samy ambice chodit do hudebky, tolik není,“ vysvětluje ředitelka Vlasta Jahelková. Dále říká, že dnes nejvíce „frčí“ kytara, jak klasická, tak elektrická. ,,Je to především proto, že je finančně dostupná a přenosná. Kvůli stejným vlastnostem je oblíbená i flétna, která navíc pomáhá při astmatických problémech a alergiích.“

Na provoz dostává ředitelka od státu dotace, jejichž výše se odvíjí mimo jiné i od hodnocení školy. Jelikož je instituce oceněna jako vynikající, dostává příspěvky v maximální výši, které může stát přidělit. Ředitelování není ale žádná „brnkačka“:

„Čím jsem starší, tím méně mě baví to nekončící papírování, ale vynahradí to pocit z dobře odvedené práce, škola je takové mé velké dítě. Člověk musí mít stále nové nápady, abychom se dostali do povědomí veřejnosti, myslím, že se nám to daří,“ říká Vlasta Jahelková.