VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co to je – Řehečská slepice?

Jičín – Literární soutěž Řehečská slepice se už stala pojmem. Její 15. ročník se uskutečnil začátkem dubna, okolo Velikonoc, jako každoročně. Proto – „slepice". Obeslalo ji na 40 amatérských autorů všech věkových kategorií z celé republiky.

18.4.2016
SDÍLEJ:

Řehečské kvarteto patří neodmyslitelně k Řehečské slepici.Foto: Martin Žantovský

Vyhlášena je na podzim. V lednu jsou práce rozeslány k odbornému posouzení čtyřem nezávislým porotcům. V daném termínu se vrátí k doktoru Francovi a práce s přípravou vlastní soutěže začíná. Různá vyjednávání, zajišťování všeho možného, telefonáty, kontrola … atd. Dr. Václav Franc po své práci a povinnostech z ní vyplývajících, se nezištně a se zápalem sobě vlastním věnuje přípravě „Slepice" všechen svůj volný čas. Pomáhají přátelé, manželka, jeho příbuzní a známí.

Pravou rukou je Martin Žantovský a Pavel Hons. Připraveno je občerstvení doma vyrobené i dokoupené. Záštitou akce je Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně. Její velký sál je vždy plný. Lidé jdou za jistotou, oddechem. Zaručený je veselý program, pobavení v neoficiálním, milém prostředí. Václav v přestrojení hraje, mluvené slovo je prokládáno vystoupením Řehečského kvarteta, lidé zpívají, reagují na každou vtipnou poznámku, baví se a zapomínají na denní problémy, a to je v dnešní, hektické době potřebné.

Vyvrcholením je vyhlášení vítězů. Asi dvacet autorů v kategorii prózy a poezie bylo odměněno různými knížkami a dárky pro radost. Autoři jsou ze všech částí republiky, např. Mělníka, Prahy, Vysočiny i Moravy. Všeobecná spokojenost je odměnou organizátorovi.

Děkuji Dr. Václavu Francovi za účastníky – autory i návštěvníky, za dobrý program a všechnu práci, kterou přípravě věnoval i všem, kdo se jakkoli přičinili o zdar již patnáctého ročníku „Řehečské slepice".    Zlata Zákoutská

Autor: Redakce

18.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jiří Fröhlich
DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Ilustrační foto

Florian s bronzem z mistrovství České republiky

Obavy byly naštěstí zbytečné

Nová Paka - Všechny složky integrovaného záchranného systému kolem páté hodiny odpoledne dorazily do obce Hřídelec na Novopacku.

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Jejich plody jsou větší než jejich příbuzných odrůd z lesa, na keřích rostou v celých trsech, takže úroda je mnohem snazší a rychlejší, a jejich chuť si s těmi lesními v ničem nezadá. Řeč je o kanadských borůvkách, které si v pohodlí můžete vypěstovat na zahradě nebo i doma na balkoně a jejich sladké bobule budete mít na dosah ruky.

Pecka! Festival jako srdeční záležitost

Pecka - Příchod léta je pro mnohé příznivce divadla a alternativní hudby neodmyslitelně spjatý s benefičním festivalem na hradě Pecka. Letošní patnáctý ročník se uskutečnil ve dnech 23. a 24. června. Žánrová rozmanitost, romantické prostředí historické památky a unikátní atmosféra patří mezi atributy, které z akce činí oblíbenou kulturní událost.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Jičín - Dnes vás seznámíme s dalšími miminky narozenými v jičínské porodnici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies