VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

26.4.2017

Výstava historických kočárků

Lomnice nad Popelkou - V průběhu minulých desetiletí většina tematických výstav v městském muzeu byla určena především pro návštěvníky z řad mužů. Výjimku tvořila úspěšná a hojně navštívená výstava „Pomocníci z domácností našich babiček", uspořádaná před dlouhými deseti lety v roce 2007.

23.4.2017

Tanec O Hořickou trubičku

Hořice - Dům kultury Koruna a Český svaz tanečního sportu uspořádal tuto neděli taneční soutěž O Hořickou trubičku.

23.4.2017

Hudební bonbónek z Podkrkonoší

Jičín - Devětaosmdesát hudebníků Podkrkonošského symfonického orchestru se v pátek a v sobotu večer představilo v Masarykově divadle v Jičíně.

10.4.2017

Čertovské i jiné grafiky v Lodžii

Jičínsko - Na pianu byly nachystané děti, že budou zpěvem krášlit vernisáž. Tři děti na pianu, to je dobrý předpoklad na zahájení výstavy, ale šum v kavárně nepřestával, protože se tu sešli lidi, kteří si mají co říct a dlouho se neviděli. Tak vzal Jirka trumpetu a hlasitě zatroubil.

7.4.2017

Pálffyho palác v zajetí ženskosti

Stará Paka, Bratislava - Padesát obrazů představí v pátek ve velké galerii Pálffyho paláce v Bratislavě úspěšná výtvarnice Pavlína Gardianová.

30.3.2017

Jindřich Štreit a fotografické cykly

Jičín - Jindra ze Sovince shromáždil lidi, co jich v galerii bylo, a začali obcházet veliké fotografie.

29.3.2017

Andílci za školou se vrací do lavic

Nová Paka - Zřejmě poslední reprízu má za sebou muzikál Andílci za školou, který uvedli studenti a profesoři novopackého gymnázia a pedagogické školy.

3.3.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Železnice – V sobotu 4. března jste zváni na sokolské šibřinky, které pořádá TJ Sokol Železnice, z.s., oddíly fotbalu a stolního tenisu. Hraje Styl.

2.3.2017

Andílci se vrátí na scénu MKS

Nová Paka - Studenti a profesoři novopackého gymnázia uvedli muzikál Andílci za školou na prkna, která znamenají svět.

28.2.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Jičín – Centrum přírodních věd zve všechny, kteří se chtějí dozvědět více o vzniku vesmíru, případně si vyvrátit, nebo potvrdit svoji teorii vzniku.

28.2.2017

Masopustní veselí končí, Popeleční středou začíná půst

Nová Paka – Ještě v neděli dovolil starosta města Josef Cogan maskám všelijaké rejdění a dovádění, to když mu přišel masopustní průvod zahrát pod okna radnice a vyzvala ho ke křepčení.

28.2.2017

Sokolské šibřinky se vydařily

Jičín - V sobotu 25.února Masarykovo divadlo zcela změnilo svou tvář. Všude barevné girlandy a serpentýny, třpytky…

28.2.2017

Za dveřmi je březen, za kamna vlezem. Nebo raději do knihovny?

Jičínsko – Venku už voní jaro. Bílými hlavičkami na nás pokyvují sněženky, první lístky vystrkují bledule, petrklíče. I když je to lákavé, staré pranostiky tvrdí o blížícím se třetím měsíci: březen, za kamna vlezem.

27.2.2017

Ohlédnutí za valdickým masopustem objektivem čtenářů

Valdice - Obcí prošel masopustní průvod, přinášíme snímky čtenářů Josefa Hlaváčka a Světly Krausové.

27.2.2017

Zpíváme si s Janem Masarykem

Tak jsem po delším čase sáhnul po Hovorech s Janem Masarykem, které sepsal Viktor Fischl, česko-izraelský prozaik, spisovatel, především významný diplomat na mezinárodní scéně a Masarykův doživotní přítel.

27.2.2017

Masopust na jičínské Čtyřce se vydařil

Jičín - Masopust vrcholí a blíží se čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. I my, žáci a učitelé z 1. stupně ZŠ v Železnické ulici v Jičíně, jsme si masopustní veselí náležitě užili.

23.2.2017

Špork přijede do Dvora Králové koupit les

Dvůr Králové - Před třemi stovkami let, přesně 26. února 1717, slavnostně František Antonín Špork odkoupil od královédvorské městské rady les nedaleko Kuksu.

23.2.2017

Beseda především pro milovníky a znalce Českého ráje

Jičín – Pokud míváme pocit, že jako milovníci Českého ráje známe tuto oblast opravdu dobře, pak nejnovější kniha známého regionálního historika a sběratele historických pohlednic Ing. arch. Karla Čermáka nazvaná „Opomíjená místa Českého ráje" jistě překvapí i ty nejzasvěcenější znalce a přesvědčí nás, že máme ještě hodně co objevovat.

23.2.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Železnice – Kde je Pepa Štross, tam je o zábavu postaráno! Tentokrát CAFE Terasy Železnice v pátek 24. února od 19 hodin.

23.2.2017

Dosavadní laureáti Ceny Jivínského Štefana

Jičínsko - Přehled dosavadních ocenění:

23.2.2017

Nominace na Jivínského Štefana - Počin roku

Jivínský Štefan – ocenění za kulturní činnost na území okresu Jičín – se bude 25. února 2017 předávat už po dvacáté první. Tentokrát v Dětenicích.

23.2.2017

Nominace na Jivínského Štefana - Dlouhodobé zásluhy

Jivínský Štefan – ocenění za kulturní činnost na území okresu Jičín – se bude 25. února 2017 předávat už po dvacáté první. Tentokrát v Dětenicích.

23.2.2017

Za Břetislavem Kuželem ještě do neděle

Jičín – Obrazy Břetislava Kužela můžete v jičínském muzeu obdivovat do neděle.

22.2.2017

Eva Pilarová v Náchodě zazpívala Lubě Skořepové

Královéhradecko, Náchod /FOTO/ - Veselým vzpomínáním, na které zavítala řada známých osobností, uctili v pondělí v náchodském městském divadle nedávno zesnulou herečku, spisovatelku, dlouholetou členku činohry Národního divadla a zdejší rodačku Lubu Skořepovou.

21.2.2017

Masopustní oslavy v Chodovicích a Holovousích se vydařily

Holovousy - Víkend 18. a 19. února patřil radovánkám a maškarám v našich obcích. Sobotní počasí přálo všem zúčastněným, které za jásotu měly sraz u kostela sv. Bartoloměje v Chodovicích.

21.2.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Hořice – Jak se přírodní zákony projevují v mezilidských vztazích? Občanské sdružení Cesta k životu vás srdečně zve na setkání s MUDr. Janem Paloučkem v úterý 21. února od 18 hodin v přednáškovém sále Městské knihovny v Hořicích (náměstí J. z Poděbrad).

17.2.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Nová Paka – Zveme vás na premiéru nového filmu „Devět kil", který pojednává o vítězství packého extrémního sportovce Daniela Polmana v závodě Slovakia Ring 24 Cycling Race v červenci 2016.

17.2.2017

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se konají nejen o víkendu 18. a 19. února.

16.2.2017

Třiadvacet fotografů v klášteře. O snímky se kupodivu nehádali

Vrchlabí - Aby na jednom místě vystavovalo autorské snímky 23 fotografů, není zrovna obvyklá událost. A ještě k tomu se museli shodnout na 88 fotkách, které byly vybrány pro výstavu. Ve Vrchlabí se to podařilo.

16.2.2017

Babíkův tah na branku vyšel

Jičín – Dramaticky líčil ředitel jičínského muzea Michal Babík osud novotou vonící publikace Jiřího Waldhausera s poetickým názvem Archeologie kraje básníků, archeologie Sobotecka v Českém ráji, kterou muzeum vydalo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies