VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

dnes 15:46

Svátek hudby rozličný

Jičínsko - Ve středu 21. 6. 2017 už v Jičíně ročník šestý. Rozšířený do Lodžie a Železnice. Takže celkem vystoupení šestnáct. Mezi půl čtvrtou a … hlubokou tmou. Kapela LES GARS D´EN BAS u Brány zahajovala a v deset I končila – tj. začal poslední koncert v Lodžii.

22.6.2017

Majáles v červnu? Studenti odstartují prázdniny

Nová Paka - Slavit majáles v červnu se může zdát někomu divné, ale ten původně plánovaný se stejně měl odehrát v dubnu, a tak změna, která nastala kvůli velice nepříznivému počasí, je vlastně změnou zanedbatelnou.

21.6.2017

Festival zdobilo 400 krojovaných

Lázně Bělohrad - Letošní 43. ročník Mezinárodního festivalu pod Zvičinou je za námi. Trval pět dnů.

18.6.2017

Strnulý odkaz historie? Zámek žije a sbližuje!

Hořice - Druhý ročník akce Zámek žije se uskutečnil v sobotu na zámeckém nádvoří. Celodenní bohatý program připravil spolek přátel hořického zámku Strozzi.

14.6.2017

Festivalové vábení. Lidová kultura jako nástroj sblížení

Lázně Bělohrad - Desítky místních i přespolních, mladých i těch, co již mají na co vzpomínat, shlédli první ochutnávku nadcházejícího Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou. Program středečního podvečera nazvaný Okolo Javoří nabídl od 18 hodin vystoupení domácích souborů Hořeňák a Hořeňáček.

11.6.2017

Propadák? Na osobitý festival se sjely stovky mladých lidí

Jičín - Rokle v kopci Čeřovka nedaleko centra města se stala již potřetí místem konání festivalu Propadák, celodenní akce, o které sami pořadatelé tvrdí, že to bude nejhorší festival všech dob. Varianty, jak tomu rozumět, jsou dvě. Buď se jedná o nadsázku a cynický humor nebo je to záměr, který prostě pořadatelům nevychází. Ani trochu.

9.6.2017

Plán na večer? Zajít do kostela

Nová Paka - Ve všech koutech republiky se v pátek 9. června otevírají kostely v nevšední hodiny. Každoroční Noc kostelů nabízí veřejnosti kulturní program i vzácnou chvilku klidu k rozjímání.

9.6.2017

Lázeňské město roztančí lidové písně a barevné kroje

Lázně Bělohrad - Ve středu 14. června se koná první ochutnávka z čtyřdenního Mezinárodního folklorního festivalu Pod Zvičinou. Program Okolo Javoří nabídne tóny Kanadských Skotů a vystoupení souboru Hořeňák u památníku K. V. Raise.

5.6.2017

OBRAZEM: Koncert pěveckých spolků

Radim - V rámci 17.ročníku festivalu Foersterovy Osenice se v kostele sv. Jiří v Radimi uskutečnil koncert pěveckých spolků.

2.6.2017

ZUŠ OPEN aneb velký jarmark

Jičín - Jičínská ZUŠka má 870 žáků a je tedy největší základní školou v Jičíně. Takže v klidovém stavu zaplní velký kus zámku. V úterý třicátého května zaplnila ještě větší kus, například všechna nádvoří. Pořádala totiž velký jarmark, který se jmenoval ZUŠ OPEN. To byla akce celostátní a Jičín v ní byl nejlepší. Když ne, tak skoro nejlepší. Fakt paráda.

26.5.2017

V muzeu o indiánech, spiritismu i o historii Paky

Nová Paka - Páteční večer přinesl účastníkům Muzejní noci nevšední zážitky.

21.5.2017

Silný hlas a emoce prostoupily koncertním sálem radnice

Hořice - Ve čtvrtek večer v sále místní radnice vystoupila Barbora Mochowá.

20.5.2017

Horáček pozval Horáčka a byl lásky čas

Nová Paka - Do novopackého kina pozval jeho provozovatel David Horáček známého hudebníka, skladatele Michala Horáčka s projektem Na cestě.

18.5.2017

Podkrkonošské hudební léto aneb houslistka Ludmila Pavlová

Nová Paka - Mladá talentovaná houslistka Ludmila Pavlová se vrací každoročně do Nové Paky, aby naplnila již několikaletou tradici a zahrála na housle u příležitosti duchovní poutě v nádherných prostorách klášterního kostela Nanebevzetí P. Marie. Pro velký zájem publika se v letošním roce rozhodla nabídnout zážitky z poslechu klasické hudby i pro širší okolí svým festivalem Podkrkonošské hudební léto.

18.5.2017

Libáň rozproudí americký jazz

Libáň - V sedmnáctileté historii hudebního festivalu Foerstrovy dny Libáňský hudební máj poprvé na jevišti kulturního domu zazní americký jazz.

12.5.2017

Jarrrdo, to není koncerrt...

Železnice - Český písničkář Jaroslav Hutka přivezl na svůj koncert do kavárny Café Terasy v Železnici ve čtvrtek 11. května i výstavu svých linorytů a rozpovídal se o jejím vzniku. Může za to sbírka Františka Sušila Moravské lidové písně z poloviny devatenáctého století. Ta mu učarovala. Písničky z ní zpívá a v roce 73 udělal osm linorytů jako ilustrace s vloženým textem.

12.5.2017

Módní přehlídka s Karlem Voříškem

Jičín - Moderátor Karel Voříšek svým humorem a šarmem okořenil páteční módní přehlídku v Masarykově divadle.

11.5.2017

Harantovské slavnosti historického zpěvu

Pecka - O víkendu 16.-18. června se do Pecky sjedou příznivci renesanční hudby. Dvanáctý ročník otevře v pátek na hradě od 20 hodin slavnostní koncert s názvem Benátský maestro.

5.5.2017

Jak vypadá něco, co nikdy nebylo? Jako Cirkus Nostalgie

Jičín - Nevšední ansámbl vyráží na tour, které zahájí v sobotu dopoledne na Krakonošově náměstí v Trutnově.

29.4.2017

Jedenáctý plenér Novopacké veduty je minulostí

Nová Paka - V malém sále MKS byl sobotní vernisáží završen 11. ročník mezinárodního plenéru Novopacké veduty, kterého se zúčastnili malíři z Podkrkonoší, Polska i Ruska.

28.4.2017

Jičínská ZUŠ zvedá laťku

Jičín - U představení, které se mnoho roků opakuje, je obava „nasazené laťky". Pokud se nám v jednom roce líbí, čekáme v dalším roce více. Ale zároveň se bojíme, že vysoko nastavenou laťku nelze zvyšovat do nekonečna.

26.4.2017

Výstava historických kočárků

Lomnice nad Popelkou - V průběhu minulých desetiletí většina tematických výstav v městském muzeu byla určena především pro návštěvníky z řad mužů. Výjimku tvořila úspěšná a hojně navštívená výstava „Pomocníci z domácností našich babiček", uspořádaná před dlouhými deseti lety v roce 2007.

23.4.2017

Tanec O Hořickou trubičku

Hořice - Dům kultury Koruna a Český svaz tanečního sportu uspořádal tuto neděli taneční soutěž O Hořickou trubičku.

23.4.2017

Hudební bonbónek z Podkrkonoší

Jičín - Devětaosmdesát hudebníků Podkrkonošského symfonického orchestru se v pátek a v sobotu večer představilo v Masarykově divadle v Jičíně.

10.4.2017

Čertovské i jiné grafiky v Lodžii

Jičínsko - Na pianu byly nachystané děti, že budou zpěvem krášlit vernisáž. Tři děti na pianu, to je dobrý předpoklad na zahájení výstavy, ale šum v kavárně nepřestával, protože se tu sešli lidi, kteří si mají co říct a dlouho se neviděli. Tak vzal Jirka trumpetu a hlasitě zatroubil.

7.4.2017

Pálffyho palác v zajetí ženskosti

Stará Paka, Bratislava - Padesát obrazů představí v pátek ve velké galerii Pálffyho paláce v Bratislavě úspěšná výtvarnice Pavlína Gardianová.

30.3.2017

Jindřich Štreit a fotografické cykly

Jičín - Jindra ze Sovince shromáždil lidi, co jich v galerii bylo, a začali obcházet veliké fotografie.

29.3.2017

Andílci za školou se vrací do lavic

Nová Paka - Zřejmě poslední reprízu má za sebou muzikál Andílci za školou, který uvedli studenti a profesoři novopackého gymnázia a pedagogické školy.

3.3.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Železnice – V sobotu 4. března jste zváni na sokolské šibřinky, které pořádá TJ Sokol Železnice, z.s., oddíly fotbalu a stolního tenisu. Hraje Styl.

2.3.2017

Andílci se vrátí na scénu MKS

Nová Paka - Studenti a profesoři novopackého gymnázia uvedli muzikál Andílci za školou na prkna, která znamenají svět.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies