VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

21.5.2017

Silný hlas a emoce prostoupily koncertním sálem radnice

Hořice - Ve čtvrtek večer v sále místní radnice vystoupila Barbora Mochowá.

20.5.2017

Horáček pozval Horáčka a byl lásky čas

Nová Paka - Do novopackého kina pozval jeho provozovatel David Horáček známého hudebníka, skladatele Michala Horáčka s projektem Na cestě.

18.5.2017

Podkrkonošské hudební léto aneb houslistka Ludmila Pavlová

Nová Paka - Mladá talentovaná houslistka Ludmila Pavlová se vrací každoročně do Nové Paky, aby naplnila již několikaletou tradici a zahrála na housle u příležitosti duchovní poutě v nádherných prostorách klášterního kostela Nanebevzetí P. Marie. Pro velký zájem publika se v letošním roce rozhodla nabídnout zážitky z poslechu klasické hudby i pro širší okolí svým festivalem Podkrkonošské hudební léto.

18.5.2017

Libáň rozproudí americký jazz

Libáň - V sedmnáctileté historii hudebního festivalu Foerstrovy dny Libáňský hudební máj poprvé na jevišti kulturního domu zazní americký jazz.

12.5.2017

Jarrrdo, to není koncerrt...

Železnice - Český písničkář Jaroslav Hutka přivezl na svůj koncert do kavárny Café Terasy v Železnici ve čtvrtek 11. května i výstavu svých linorytů a rozpovídal se o jejím vzniku. Může za to sbírka Františka Sušila Moravské lidové písně z poloviny devatenáctého století. Ta mu učarovala. Písničky z ní zpívá a v roce 73 udělal osm linorytů jako ilustrace s vloženým textem.

12.5.2017

Módní přehlídka s Karlem Voříškem

Jičín - Moderátor Karel Voříšek svým humorem a šarmem okořenil páteční módní přehlídku v Masarykově divadle.

11.5.2017

Harantovské slavnosti historického zpěvu

Pecka - O víkendu 16.-18. června se do Pecky sjedou příznivci renesanční hudby. Dvanáctý ročník otevře v pátek na hradě od 20 hodin slavnostní koncert s názvem Benátský maestro.

5.5.2017

Jak vypadá něco, co nikdy nebylo? Jako Cirkus Nostalgie

Jičín - Nevšední ansámbl vyráží na tour, které zahájí v sobotu dopoledne na Krakonošově náměstí v Trutnově.

29.4.2017

Jedenáctý plenér Novopacké veduty je minulostí

Nová Paka - V malém sále MKS byl sobotní vernisáží završen 11. ročník mezinárodního plenéru Novopacké veduty, kterého se zúčastnili malíři z Podkrkonoší, Polska i Ruska.

28.4.2017

Jičínská ZUŠ zvedá laťku

Jičín - U představení, které se mnoho roků opakuje, je obava „nasazené laťky". Pokud se nám v jednom roce líbí, čekáme v dalším roce více. Ale zároveň se bojíme, že vysoko nastavenou laťku nelze zvyšovat do nekonečna.

26.4.2017

Výstava historických kočárků

Lomnice nad Popelkou - V průběhu minulých desetiletí většina tematických výstav v městském muzeu byla určena především pro návštěvníky z řad mužů. Výjimku tvořila úspěšná a hojně navštívená výstava „Pomocníci z domácností našich babiček", uspořádaná před dlouhými deseti lety v roce 2007.

23.4.2017

Tanec O Hořickou trubičku

Hořice - Dům kultury Koruna a Český svaz tanečního sportu uspořádal tuto neděli taneční soutěž O Hořickou trubičku.

23.4.2017

Hudební bonbónek z Podkrkonoší

Jičín - Devětaosmdesát hudebníků Podkrkonošského symfonického orchestru se v pátek a v sobotu večer představilo v Masarykově divadle v Jičíně.

10.4.2017

Čertovské i jiné grafiky v Lodžii

Jičínsko - Na pianu byly nachystané děti, že budou zpěvem krášlit vernisáž. Tři děti na pianu, to je dobrý předpoklad na zahájení výstavy, ale šum v kavárně nepřestával, protože se tu sešli lidi, kteří si mají co říct a dlouho se neviděli. Tak vzal Jirka trumpetu a hlasitě zatroubil.

7.4.2017

Pálffyho palác v zajetí ženskosti

Stará Paka, Bratislava - Padesát obrazů představí v pátek ve velké galerii Pálffyho paláce v Bratislavě úspěšná výtvarnice Pavlína Gardianová.

30.3.2017

Jindřich Štreit a fotografické cykly

Jičín - Jindra ze Sovince shromáždil lidi, co jich v galerii bylo, a začali obcházet veliké fotografie.

29.3.2017

Andílci za školou se vrací do lavic

Nová Paka - Zřejmě poslední reprízu má za sebou muzikál Andílci za školou, který uvedli studenti a profesoři novopackého gymnázia a pedagogické školy.

3.3.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Železnice – V sobotu 4. března jste zváni na sokolské šibřinky, které pořádá TJ Sokol Železnice, z.s., oddíly fotbalu a stolního tenisu. Hraje Styl.

2.3.2017

Andílci se vrátí na scénu MKS

Nová Paka - Studenti a profesoři novopackého gymnázia uvedli muzikál Andílci za školou na prkna, která znamenají svět.

28.2.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Jičín – Centrum přírodních věd zve všechny, kteří se chtějí dozvědět více o vzniku vesmíru, případně si vyvrátit, nebo potvrdit svoji teorii vzniku.

28.2.2017

Masopustní veselí končí, Popeleční středou začíná půst

Nová Paka – Ještě v neděli dovolil starosta města Josef Cogan maskám všelijaké rejdění a dovádění, to když mu přišel masopustní průvod zahrát pod okna radnice a vyzvala ho ke křepčení.

28.2.2017

Sokolské šibřinky se vydařily

Jičín - V sobotu 25.února Masarykovo divadlo zcela změnilo svou tvář. Všude barevné girlandy a serpentýny, třpytky…

28.2.2017

Za dveřmi je březen, za kamna vlezem. Nebo raději do knihovny?

Jičínsko – Venku už voní jaro. Bílými hlavičkami na nás pokyvují sněženky, první lístky vystrkují bledule, petrklíče. I když je to lákavé, staré pranostiky tvrdí o blížícím se třetím měsíci: březen, za kamna vlezem.

27.2.2017

Ohlédnutí za valdickým masopustem objektivem čtenářů

Valdice - Obcí prošel masopustní průvod, přinášíme snímky čtenářů Josefa Hlaváčka a Světly Krausové.

27.2.2017

Zpíváme si s Janem Masarykem

Tak jsem po delším čase sáhnul po Hovorech s Janem Masarykem, které sepsal Viktor Fischl, česko-izraelský prozaik, spisovatel, především významný diplomat na mezinárodní scéně a Masarykův doživotní přítel.

27.2.2017

Masopust na jičínské Čtyřce se vydařil

Jičín - Masopust vrcholí a blíží se čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. I my, žáci a učitelé z 1. stupně ZŠ v Železnické ulici v Jičíně, jsme si masopustní veselí náležitě užili.

23.2.2017

Špork přijede do Dvora Králové koupit les

Dvůr Králové - Před třemi stovkami let, přesně 26. února 1717, slavnostně František Antonín Špork odkoupil od královédvorské městské rady les nedaleko Kuksu.

23.2.2017

Beseda především pro milovníky a znalce Českého ráje

Jičín – Pokud míváme pocit, že jako milovníci Českého ráje známe tuto oblast opravdu dobře, pak nejnovější kniha známého regionálního historika a sběratele historických pohlednic Ing. arch. Karla Čermáka nazvaná „Opomíjená místa Českého ráje" jistě překvapí i ty nejzasvěcenější znalce a přesvědčí nás, že máme ještě hodně co objevovat.

23.2.2017

Naše tipy, kam za kulturou a dalšími akcemi v regionu

Železnice – Kde je Pepa Štross, tam je o zábavu postaráno! Tentokrát CAFE Terasy Železnice v pátek 24. února od 19 hodin.

23.2.2017

Dosavadní laureáti Ceny Jivínského Štefana

Jičínsko - Přehled dosavadních ocenění:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies