Fakta
Jaroměř – Nová Paka 4:2 (3:1, 1:1, 0:0). Branky: Kocián 3, Hamáček – Krsek, Hric. Rozhodčí: Svoboda – Kubišta, Brandejs. Vyloučení: 5:4, navíc Ukhin (NP) 5 min. + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 120.

Novopačtí ještě bojovali o naději proklouznout mezi šestku týmů postupujících do play-off. O tu ale přišli na stadionu v Jaroměři, kde podlehli o dvě branky.
Před posledním dějstvím základní části je tak jasné, že v baráži o krajskou ligu budou bojovat oba okresní celky.

Jičínští hokejisté hostili na svém ledě mužstvo Náchoda a po vyrovnaném průběhu opět odcházeli z ledu s prázdnou, a to díky staré bolesti, což je proměňování šancí.

V první části se hrál vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Bohužel domácí hráči v rozhodujících okamžicích místo rychlé střely volili zbytečnou kličku nebo přihrávku do ještě lepší pozice, která však končila na holích bránících hráčů.

V první třetině branka nepadla a střelci se prosadili teprve v polovině utkání. V úvodu této části měl Jičín mírnou převahu, gól se mu však vstřelit nepodařilo. Ve 26. minutě měl výhodu dvou hráčů bez využití a naopak, když se hosté dostali do čtyřech, využili chyby domácí obrany a otevřeli skóre.

Fakta
HC Jičín – HC Náchod 2:3 (0:0, 2:2, 0:1). Branky a nahrávky: 31. Abel (Mikolášek), 40. Hloušek (Zörkler) – 28. Havrda (Vondřejc), 38. Havrda, 57. Pánek (Ježek). Rozhodčí: Votroubek – Havelka, Janovský. Vyloučení: 5:9, navíc proti JC nařízeno TS – Havrda proměnil. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. HC Jičín: Pivrnec, Beneš – Buchar, Zörkler, Mikolášek, Bým, Kollman – Brzák, Weiss, Klaban, Kysela, Němec, Vondráček, Borovec, Hloušek, Abel. Diváci: 80. Trenéři: Pletka, Růžička.

Jičín vyrovnal za dvě minuty, kdy Abel tečoval střelu Mikoláška. Ve 38. minutě rozhodčí velmi přísně nařídil trestné střílení proti Jičínu, kterým se hosté opět dostali do vedení. Škoda, že podobně přísný nebyl v dalším průběhu, kdy byl při průniku faulován hráč Jičína. Domácí vyrovnali v poslední minutě třetiny. Hloušek při obléhání branky hostů rovněž tečí nastřeleného kotouče srovnal stav.

Ve třetí části Jičín nevyužil čtyři přesilové hry a přišel trest, když hosté naopak následující přesilovou hru přetavili ke vstřelení vítězného gólu. Domácí v závěru odvolali brankáře, k vyrovnání to ale nevedlo.    (jj, re)