Po letech znovu okusí krajskou soutěž. A půjdou do ní s novým lodivodem. Mužstvo Železnice povede v 1. B třídě Vladimír Blažej (na snímku), který se týmu ujal v tomto týdnu. Velice zkušený kouč ještě v minulé sezoně působil u A týmu v Novém Bydžově, jenž hraje krajský přebor. Zdejší RMSK Cidlina nakonec obsadila druhou příčku za vítězným týmem z Libčan.

Start letošního Poháru hejtmana již o nadcházejícím víkendu

Start letošního Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje se nezadržitelně blíží. O nadcházejícím víkendu je na programu předkolo.
Kompletní program: Sobota 29. července: TJ Slavoj Předměřice n. L. – Sokol Nepolisy (17.30), FC Spartak Kobylice – FC Nový Hradec Králové (17.30), TJ Slavoj Skřivany – RMSK Cidlina (17.30), TJ Sokol Staré Buky – TJ Tatran Hostinné (17.30), FC Mladé Buky – FC Vrchlabí (17.30), SK Sparta Úpice – TJ Jiskra Kocbeře (16.00), 1. FK Nová Paka – SK Sobotka (17.30), TJ Rudník – TJ Sokol Bílá Třemešná, (17.30), TJ Sokol Malšovice – SK Týniště nad Orlicí (17.30), TJ Velké Poříčí – Sokol Provodov (17.30), SK Smiřice – FK Jaroměř (17.30), TJ Spartak Opočno – Spartak Police nad Metují (18.00), TJ Slovan Broumov – SK Česká Skalice (17.30), Sokol Lípa nad Orlicí – SK Dobruška (17.30), AFK Častolovice – FC Spartak Rychnov n. Kn. (17.30), TJ Velešov Doudleby n. O. – FK Černilov (17.30).

Neděle 30. července: TJ Sokol Železnice – Jiskra Hořice (17.30), TJ Lhota pod Libčany – Bystřian Kunčice (17.30), SK Miletín – SK Roudnice (17.30), FK Dolní Kalná – TJ Lázně Bělohrad (17.30), TJ Sokol Nemyčeves – SK Jičín (17.30), SK Solnice – MFK Nové Město nad Metují (17.30), FC České Meziříčí – TJ Lokomotiva Hradec Králové (16.00), SK Albrechtice nad Orlicí – SK Třebechovice (17.30), TJ Baník Vamberk – TJ Sokol Třebeš (17.30), SK Libčany, TJ Červený Kostelec, FK Vysoká n. L., FK Náchod, FK Kostelec nad Orlicí, FC Slavia Hradec Králové, FK Chlumec nad Cidlinou – všichni mají volný los.

Okresní duely uvidíme v neděli

Železnice – Čeká je těžký úkol. Dva nováčci 1. B třídy – Železnice a Nemyčeves o víkendu sehrají předkolo poháru hejtmana Královéhradeckého kraje, když na domácích hřištích přivítají týmy z vyšší soutěže.

Zatímco Železnice, která se o soutěž výše dostala ze třetího místa, hostí Hořice, vítěz okresního přeboru z Nemyčevsi vyzve pátý celek loňské sezony krajského přeboru, Jičín. „Jsme si vědomi rozdílu tří tříd, nechceme si uříznout ostudu a cestu do dalšího kola bychom soupeři rádi co nejvíce ztížili,“ nechal se před zápasem slyšet Pavel Kozák, sekretář Železnice. „Je začátek přípravného období, většina týmu je na dovolených.

Máme za sebou nepříliš vydařený čtyřicátý ročník Lázeňského poháru, v němž jsme pošesté v řadě obsadili páté místo. Změny v kádru nejsou žádné – nikdo neodešel, nikdo nepřišel, i když o doplnění kádru jednáme – nepůjde ale o nic velkého, máme poměrně perspektivní tým a pokud ho doplníme, víc než dva noví hráči nepřijdou. Změna je zatím pouze jediná, i když celkem zásadní – v tomto týdnu se mužstva ujal nový trenér Mgr. Vladimír Blažej,“ vysvětlil Kozák.

S účastníkem krajského přeboru se popasuje také další nováček 1. B třídy, Nemyčeves. „Od zápasu očekávám hlavně rychlý a kvalitní fotbal. Jičín velmi dobře znám, vloni pátý celek tabulky krajského přeboru. Má kvalitní tým, dle mého názoru měl na lepší umístění.

V jeho řadách je spousta kvalitních hráčů. My bychom chtěli favorita co nejvíce potrápit. Zatím nám příprava ukázala, že si mužstvo začíná sedat. Prozatím máme dva nové hráče, kteří mají své kvality a do týmu skvěle zapadli.

Jičín je jistě favoritem utkání, ale už jsem zažil zápasy, kdy jsme hráli vyšší soutěž a právě v poháru nás potrápil slabší tým. Uvidíme tedy, jak to dopadne,“ uvedl před samotným zápasem útočník Nemyčevsi Tomáš Tomášek.

Nenadřeli se. Jičínští mají v přípravě druhou výhru

Druhé utkání, druhé vítězství. Taková je prozatímní bilance fotbalistů Jičína v letní přípravě na novou sezonu v krajském přeboru.
Tentokrát se Jičínští ve středu střetli s účastníkem KP Libereckého kraje, mužstvem ze Semil. Za pěkného počasí a na kvalitním trávníku, který ale potřeboval před utkáním posekat, začala obě mužstva aktivně. V 16. minutě se ve slibné šanci ocitl Kanaval, ale nedal. O chvíli později přihrál stejný hráč Mészárosovi a ten nadvakrát překonal domácího brankáře – 0:1. Ve 24. minutě se do nadějné šance dostali domácí, jičínská obrana ale se štěstím odvrátila. Ve 33. minutě se po ose Nálevka – Voldán – Kocourek zrodila druhá branka Jičína. Ve 39. minutě vystihl Nálevka chybu v domácí rozehrávce a vybídl Mészárose ke zvýšení vedení na poločasových 0:3!

Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala sestavu, Jičín ovládl hru, dostával se častěji do šancí, ale konečné řešení k brankám nevedlo. Až v 64. minutě Nálevka obešel dva protihráče a přihrál Kocourkovi, pro kterého nebyl problém zvýšit na 0:4! O dvě minuty později zvýšil na 0:5 po samostatné akci Kanaval. V 70. minutě tečovala domácí obrana Míkův centr tak nešťastně, že míč po šesté rozvlnil domácí síť. Do konce utkání již branka nepadla, i když měli jičínští hráči množství nadějných příležitostí. Špatná koncovka byla proti.

„Na výhru jsme se moc nenadřeli, přesto i takové zápasy mají význam a jsou účinné v tom, že si víc vyzkoušíme útočnou fázi celého mužstva. Opět jsme spoustu akcí vlastními nepřesnostmi nebo špatným řešením nedotáhli do zakončení a tím jsme se připravili o více vstřelených branek, což bych si v takovém zápase představoval. Potom bych byl spokojenější,“ hodnotil přípravný duel hrající trenér Jičína Miroslav Jeník.
Již v neděli 30. července nastoupí Jičínští k předkolu Poháru hejtmana na hřišti čerstvého účastníka krajské 1. B. třídy, mužstva z Nemyčevsi.

SK Semily – SK Jičín 0:6 (0:3)

Fakta – Branky: 16. a 39. Mészáros, 33. a 64. Kocourek, 66. Kanaval, 70. Míka. Jičín: Puš – Odvárko (46. Klaban), Jeník (46. Malý), Ulvr, Šaroun – Míka – Kocourek, Voldán (46. Vacek), Kanaval, Nálevka – Mészáros (70. Chramovský).