Většina fotbalových mužstev je v plné přípravě na nadcházející mistrovskou sezonu. Svoje první přátelské utkání v letním období odehráli hráči Jičína. Ti se střetli s Rovenskem, čerstvým účastníkem KP na Liberecku. A připsali si výhru.

V mužstvu Jičína a i v oddíle došlo k mnohým změnám. Tou největší je nepřihlášení B mužstva do žádné soutěže z důvodu malého počtu hráčů, když Materna, Macháček, Klaban T. I., Přibyl a Bryscejn opustili v přestupovém období řady jičínských hráčů. Navíc z důvodu dovolených a zranění chybělo dalších pět hráčů. Tomu tedy odpovídala i sestava, ve které dostali šanci mladí hráči ze staršího dorostu, který rovněž nebyl do nové sezóny přihlášen.

Jičín vstřelil první branku ve čtrnácté minutě, kdy trestný kop Míky zleva zakončil střelou Kanaval – 0:1. Ve druhém poločase se Jičínu začaly více dařit útoky a po jednom takovém úniku Sajdla se dostal míč k nabíhajícímu Klabanovi a ten s pomocí pravé tyče zvýšil na 0:2. V 78. minutě se dočkal Mészáros, který zvýšil již na 0:3. V poslední minutě Jičínští po rohu nezabránili hlavičkujícímu domácímu hráči, aby upravil stav utkání na konečných 1:3. Zápas nabídl všechny prvky přípravného utkání. K vidění byly chyby na obou stranách, ale i pohledné šance. K dalšímu utkání Jičín zajíždí již zítra do Semil. „V prvním poločase byla naše hra nepřesná, pomalá, zbytečně jsme kazili hodně jednoduchých přihrávek, vázla kombinace a tím jsme soupeře lehce pouštěli do brejkových situací. Ty však naštěstí pro nás zůstaly nevyužity. Ani pohyb hráčů bez míče nebyl takový, jaký bych si představoval. Gól jsme vstřelili po rozehrané standardní situaci, jinak jsme domácí branku prakticky neohrozili. Ve druhém poločase přišlo ve všech činnostech zlepšení. Výsledkem toho byly dva vstřelené góly, další šance jsme zahodili,“ řekl k utkání trenér Jičína Miroslav Jeník.

Svoje první vystoupení v přípravě mají za sebou i fotbalisté Hořic. Ti se v Miletíně postavili diviznímu Dvoru Králové a po bezbrankovém prvním dějství mu nakonec vinou dvou rychlých branek v úvodu druhé půle podlehli.

Rovensko – Jičín 1:3 (0:1)

Branky: 89. domácí – 14. Kanaval, 55. Klaban, 80. Mészáros. Jičín: Mauer – Odvárko (60. Kirschner), Jeník, Ulvr, Nálevka – Sajdl, Kanaval, Kocourek, Klaban – Grosu (46. Mészáros, 80. Grosu).

Dvůr Králové – Hořice 2:0 (0:0)

Sestava 1. poločas: Žižka – Šeda, Vodnárek, Melaga, Pour – J. Kuneš, Rozsévač, Vávra, P. Kuneš – P. Palm, Kolovrátník. Sestava 2. poločas: Žižka (67. Tomášek) – Tomáš, Melaga (67. D. Palm), Šeda, Kulhánek – Šlambera, Kubát, Rozsévač, P. Palm (67. Pour) – P. Kuneš (70. Vávra), J. Kuneš (67. Kolovrátník).

V poháru se můžeme těšit na okresní souboje

Atart letošního poháru hejtmana Královéhradeckého kraje se nezadržitelně blíží. O nadcházejícím víkendu je na programu předkolo.

Kompletní program: Sobota 29. července: TJ Slavoj Předměřice n. L. – Sokol Nepolisy (17.30), FC Spartak Kobylice – FC Nový Hradec Králové (17.30), TJ Slavoj Skřivany – RMSK Cidlina (17.30), TJ Sokol Staré Buky – TJ Tatran Hostinné (17.30), FC Mladé Buky – FC Vrchlabí (17.30), SK Sparta Úpice – TJ Jiskra Kocbeře (16.00), 1. FK Nová Paka – SK Sobotka (17.30), TJ Rudník – TJ Sokol Bílá Třemešná, (17.30), TJ Sokol Malšovice – SK Týniště nad Orlicí (17.30), TJ Velké Poříčí – Sokol Provodov (17.30), SK Smiřice – FK Jaroměř (17.30), TJ Spartak Opočno – Spartak Police nad Metují (18.00), TJ Slovan Broumov – SK Česká Skalice (17.30), Sokol Lípa nad Orlicí – SK Dobruška (17.30), AFK Častolovice – FC Spartak Rychnov n. Kn. (17.30), TJ Velešov Doudleby n. O. – FK Černilov (17.30).

Neděle 30. července: TJ Sokol Železnice – Jiskra Hořice (17.30), TJ Lhota pod Libčany – Bystřian Kunčice (17.30), SK Miletín – SK Roudnice (17.30), FK Dolní Kalná – TJ Lázně Bělohrad (17.30), TJ Sokol Nemyčeves – SK Jičín (17.30), SK Solnice – MFK Nové Město nad Metují (17.30), FC České Meziříčí – TJ Lokomotiva Hradec Králové (16.00), SK Albrechtice nad Orlicí – SK Třebechovice (17.30), TJ Baník Vamberk – TJ Sokol Třebeš (17.30), SK Libčany, TJ Červený Kostelec, FK Vysoká n. L., FK Náchod, FK Kostelec nad Orlicí, FC Slavia Hradec Králové, FK Chlumec nad Cidlinou – všichni mají volný los.