Hosté během zimní přestávky uskutečnili několik změn ve svém kádru ve snaze úspěšně bojovat v jarní části a zachránit divizi i pro následující soutěžní ročník. Defenzivní posila Aleš Vavroušek z Varnsdorfu však v Nové Pace nastoupit nemohl, neboť byl v předcházejícím utkání doma s vedoucí Velimí vyloučen a disciplinární komise mu vystavila stop na jedno utkání. Novopackým se zatím kádr proti okresnímu derby v Jičíně nezměnil. Trenér Vlastimil Frýdek tak stále postrádal Marcela Bažíka (zranění) a Petra Kozu (nemoc). Pikantností tak byl start Kamila Makuly v dresu Nové Paky, který ještě v podzimní části hájil barvy soupeře. Naopak na lavičku Semil usedl Kostas Pavlidis, který minulou sezonu hostoval právě v Nové Pace.

1. FK Nová Paka – SK Semily 1:0 (0:0). Zápas se hrál za chladného, deštivého počasí, což postupně nejen ubíralo síly všem aktérům, ale poznamenávalo to i kvalitu hrací plochy. Domácí byli od úvodního hvizdu hlavního arbitra Štefana o poznání aktivnější, ovládali střed hřiště a nepouštěli soupeře na dostřel Ottmarovy svatyně. I přes územní převahu se Novopačtí jen těžko dostávali do zakončení. Několik dobrých pokusů ze střední vzdálenosti však bez problémů zlikvidoval výborný gólman Macháček (další zimní posila z Varnsdorfu). Zhoršující se terén postupně více nahrával bránícímu mužstvu před tvořícím. Ve 40. minutě se sice podařilo skórovat Rozsévačovi, leč jeho branka nebyla uznána z důvodu již dříve avizovaného postavení zakončujícího hráče v ofsajdové pozici. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu a bylo celkem patrné, že branek v utkání moc nepadne a tudíž drobné zaváhání může být jak pro jeden, tak i pro druhý tým osudné.

Po změně stran nastoupili domácí odhodláni co nejrychleji rozhodnout zápas ve svůj prospěch. Ve 48. minutě unikl po levé straně Král a jeho centr do pokutového území Semil směřoval na Bandu, který byl hostujícím obráncem stažen k zemi. Rozhodčí Štefan po nápovědě asistenta Myšky ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil faulovaný Banda, leč Macháček jeho střelu vystihl a vyrazil míč do bezpečí. Sebevědomí a elán domácího mužstva tímto faktem značně utrpěly. Přesto Novopačtí neustávali ve snaze dobývat „Macháčkovu tvrz“.

Odměnou za tuto aktivitu jim byla 63. minuta. Král zahrával nakrátko rohový kop na Makulu a ten poslal čechraný centr na hlavu Bandy, od něhož skončil míč regulérním způsobem za Macháčkovými zády v semilské síti. Hosté poté více otevřeli hru, ale domácím se nedařilo prosadit se z rychlých protiútoků. V 74. minutě byl blízko zvýšení vedení opět Král. Po několika kličkách, tentokrát v pravém křídelním prostoru, si sám připravil zakončení, ale Macháček jeho pokus opět zneškodnil. Zakrátko si oba aktéři situaci zopakovali se stejným výsledkem. V závěru Semilští několikrát vážně zahrozili před brankou Ottmara, ale buď bylo jejich zakončení nepřesné, nebo novopacký gólman napodobil svůj protějšek a pokusy soupeře zlikvidoval. Novopačtí tak zvládli další zápas, který rozhodně svoji kvalitou nepatřil k těm k povedeným, ale fotbal se nehraje na krásu, ale na body a ty po zásluze zůstaly v Jírových sadech. (ax)