Vzhledem k brzkému termínu tohoto zápasu nastoupili hosté v dosti improvizované sestavě z důvodu dosud neukončených administrativních aktů registrace potencionálních posil pro nadcházející podzimní část mistrovských utkání.

Jiskra Ústí nad Orlicí – 1. FK Nová Paka 0:1 (0:0). Nad očekávání se prezentovala narychlo sestavená dvojice hrotových útočníků Vladimír Kalenda a téměř o dvacet let mladší dorostenec Viktor Vavrinec. Stav hostujícího mužstva a tiskem avizovaní favorité z Ústí nad Orlicí byly předurčujícími faktory vývoje utkání a postupu do prvního kola tohoto poháru.

Počátek zápasu byl oboustranně opatrný. Domácí hýřili aktivitou především ve středu hřiště, hosté se snažili rychlými kontry překonávat soupeřovu defenzivu. V první brankové situace domácího mužstva bravůrně zakročil novopacký gólman Ondřej Volšík, zapůjčený z Hradce Králové za Radima Ottmara.

O několik minut později na druhé straně zabránil skórování Vavrincovi v poslední chvíli včasným vyběhnutím brankář Neoral. Stejným zákrokem se prezentoval Volšík na druhé straně hřiště při podobné gólové šanci Ústí. Blízko otevření skóre zápasu byli domácí ve 40. minutě, kdy hosty zachránila „dobře postavená“ tyč branky.

Bezbrankový poločas dával šanci oběma mužstvům rozhodnout zápas ve druhé pětačtyřicetiminutovce. V jejím úvodu byli nebezpečnější hosté, kteří se po několika povedených kombinačních akcích dostávali na dostřel Neoralovy svatyně. V 57. minutě se pěkně uvolnil v pokutovém území domácích „čerstvý novomanžel“ Honza Rozsévač a byl ústeckým obráncem stažen k zemi. Hlavní arbitr Myška ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Exekutorem se stal Honza Mačí a ten se v poslední době v těchto situacích nemýlí. Stejně tomu bylo i tentokrát, kdy poslal brankáře Neorala na druhou stranu a vstřelil rozhodující branku zápasu.

Domácí poté zvýšili aktivitu, ale defenziva hostů a ve dvou případech opět brankář Volšík již další změnu skóre nepřipustili. Naopak trestný kop Bažíka na druhé straně hřiště jen těsně minul levou šibenici domácí branky. Závěrečnému náporu Novopačtí odolali a byť překvapivě, ale zaslouženě postoupili po jednobrankovém vítězství do 1. kola Ondrášovka Cupu, kdy v sobotu 30. července 2011 od 17 hodin přivítají na svém stadionu v Nové Pace Jírových sadech dalšího divizního soupeře ze středních Čech, FC Velim. Vítěze tohoto utkání potom čeká v domácím prostředí mužstvo Gambrinus ligy Bohemians 1905, což je pro oba aktéry prvního kola celkem motivující faktor a pro diváky atraktivní podívaná.

Fakta – branka: 57. Mačí z pen. Rozhodčí: Myška. ŽK: 0:1. Diváci: 150. 1. FK Nová Paka: Volšík – Mačí, Ptáček, Čokina, Jisl – Fišar, Rozsévač, Počta, Bažík – Vavrinec, Kalenda (85. Svoboda). Trenér Miroslav Jeník.⋌ (axe)