Zatímco hosté v předešlém kole vyprovodili na domácím trávníku Polici nad Metují vysoko 6:0, domácí našli na hřišti v České Skalici svého prvního podzimního přemožitele.

Tato fakta hráčské psychiky stavěla mužstvo Jičína před utkáním do určité výhody. Domácí trenér postrádal v utkání distancovaného Štefana Feriho, zraněného Tomáše Kubíčka a nově přestoupivšího boleslavského Jana Keszega, jehož přeregistrování proběhlo až po utkání. Ani hostující trenérská dvojice Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka neměla kompletní kádr (Malý, Horčičko…).

1. FK Nová Paka – SK Jičín 5:0 (4:0). Utkání začalo ve vyrovnaném duchu. Oba kolektivy se snažily produkovat fotbal založený na zabezpečené obraně a brejkové ofenzivě. V 9. minutě se poprvé v utkání měnilo skóre. Jislův centrovaný míč do pokutového území Jičína brankář Puš vyboxoval na kopačku Mindla, po jehož voleji skončil míč i s jičínským gólmanem za brankovou čárou.

Král úřadoval

Poté zahrozili hosté, když na přední tyč po rohovém kopu si pěkně naběhl Vacek a míč z jeho hlavy skončil na břevně Balatkovy branky. Utkání bylo otevřené, obrany pracovaly téměř bezchybně a pokud se hráči obou mužstev dostali ke střelbě, končily jejich pokusy mimo branku soupeře. Dobré střelecké příležitosti tak promarnili Rozsévač po průniku Krále na jedné straně a Vacek po individuální akci na straně druhé.

Ve 27. minutě hosté zahráli před pokutovým územím rukou a nařízený trestný kop proměnil Král v ódu na fotbalovou krásu. Míč z jeho kopačky učebnicově přelétl zeď a prudce klesal do pravé šibenice branky bezmocného Puše.

O dvě minuty později téměř ze stejné pozice po faulu na Počtu následoval další přímý kop, Král o pravou tyč nedal Pušovi opět možnost zasáhnout a zvýšil na 3:0. Tento úsek zápasu byl zřejmě pro jeho další vývoj rozhodující. Tím spíše, že tři minuty před přestávkou hrubě chyboval brankář Puš, který na kluzkém terénu netrefil střelu Mindla po zemi asi z pětadvaceti metrů a ta skončila počtvrté v jičínské síti.

Po změně stran se již pod vlivem skóre hrálo utkání, kdy se sice hosté snažili o jeho zkorigování, ale domácí hru kontrolovali a nedopustili jeho změnu. Brejkové výpady domácích byly o poznání nebezpečnější a po jednom z nich také padla jediná branka druhé půle, kdy Počta z otočky popáté překonal jičínského brankáře.

Hosté byli ve středu v Jírových sadech překvapivě v útoku bezzubí, což nikdo z přítomných fanoušků obou táborů nečekal. Závěrem nutno poznamenat, že vítězství domácích bylo zasloužené, neboť prokázali větší nasazení, bojovnost a srdíčko nutné k úspěchu. Hosté v Nové Pace zklamali, ale na druhou stranu nutno říci, že rozhodně i přes vysokou porážku nepůsobili odevzdaným dojmem, dokáží se rychle z neúspěchu otřepat a v dalších utkáních opět zabrat. Novopačtí tak výkonem potvrdili příslušnost ke špičce letošního ročníku Královéhradeckého krajského přeboru.

Mgr. Petr Ježek, sekretář 1. FK Nová Paka: „Fotbal je o gólech a my jsme jich dali pět, z toho čtyři v prvním poločase. Soupeř rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem.“

Jaroslav Matějka, trenér Jičína: „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Po zbytečné brance v 10. minutě zápasu se ze dvou trestných kopů trefil perfektně Král a utkání bylo rozhodnuto. Soupeř nás předčil ve všech fotbalových činnostech, s nepříznivým vývojem zápasu jsme se vůbec neuměli vyrovnat.“
1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl, Ptáček, Mindl (83. Jerie), Mačí – Tabaka, Rozsévač, Čokina, Král (71. Dlabola) – Počta (75. Fišar), Bažík. Trenér Vlastimil Frýdek. SK Jičín: Puš – Rulc (83. Zlámal), Macháček, Vejvoda, Řeháček – Gaubman, Samko, Mikolášek, Vacek (71. L. Michálek) – Hůlka (68. Petrovický), Rejha. Trenéři Roman Mikolášek a Jaroslav Matějka. (axe)