Sokol Stará Paka – Sokol Libáň 1:2 (0:1). Hosté se hned od začátku usadili na polovině domácích a přehrávali je hlavně ve středu hřiště, kde citelně chyběl potrestaný Berger. Ústřední postavou Staropackých tak byl Kuchta, po jehož přihrávkách se rodily i šance.

 V 8. minutě poslal jeho rohový kop Krejčí vedle branky, ve 23. minutě brankář trestný kop se štěstím vyrazil. Mezi tím však na druhé straně trefil špatně, z pěti metrů, Mička a obránce míč odkopl. Ve 28. minutě Bányácski, po přihrávce zleva, střílel křížně přes celou branku, gólman stačil tečovat a míč se odrazil od tyče. Stejně tak vyrazil na roh i hostující brankař střelu Porubského o dvě minuty později. Ve 40. minutě opět Bányácski našel přesnou přihrávkou volného Mičku a ten nezaváhal.

Domácí hráči se snažili druhý poločas zahájit náporem na vyrovnání, Kuchtův oblouček za obranu však Krejčí vůbec netrefil a jeho tradičně provedený trestný kop brankář u tyče vyrazil. Asi definitivně rozhodnout mohli hosté po hodině hry. Míče, při chybné rozehrávce, se zmocnil Mička, jeho střelu vyrazil Musil jen před sebe a nikým neatakovaný Bányácski vysoko přestřelil branku z pěti metrů. Pak dvakrát zaúřadoval opět Kuchta. Po jeho trestném kopu se míč z hlavy Richtera otřel o břevno a pak z jeho nohy přišlo v 73. minutě vyrovnání, když z voleje prudkou střelou ze čtyřiceti metrů nedal Miechovi šanci.

Přesto však domácí remízu neudrželi. Tři minuty před koncem přetažený rohový kop poslal nikým neobsazený Knížek obloučkem, hlavou, do protějšího rohu branky. A to už bylo, proti zkušeným hostům, příliš pozdě na nějaký zvrat.

Oslabení domácí tedy, po skvělé jarní sérii výsledků, poprvé prohráli. Je třeba podotknout, že hosté měli v průběhu více ze hry a jejich zkušenost z vyšších soutěží tentokrát předčila bojovnost a nasazení staropackých mladíků. Pochválit lze jednoznačně Kuchtu, který bojoval, příkladně, v útočné i obranné činnosti, jen by si měl odpustit zbytečné debaty, nic neřešící, s rozhodčím. Hosté byli kompaktním celkem bez závažných slabin.

Fakta – branky: Kuchta – Mička, Knížek. Rozhodčí: Vlachýnský – Zloch, Bednář. ŽK: 1:4. Diváků: 80. Sokol Stará Paka: Musil – Pavlíček, Malínský, Skořepa, Bíl – Porubský (80. Vrabec), Kuchta, Mercl, Pospíšil – Richter, Krejčí. Trenér Klička. Sokol Libáň: Miech – Mutzer, Kohout, M. Švorc, Smetana – Hlavatý, Knížek, J. Švorc, Bányácski – Mička (90. Valenta), Hlavatý.Trenér Jonáš. ⋌(kn)