OKRESNÍ PŘEBOR

K zajímavostem z víkendu patří vítězství Bozkova B, který dal rychle zapomenout na předchozí čtrnáctibrankový debakl. Uspěla i Víchová, jež poprvé po pádu z krajské soutěže brala tři body.

Horní Branná B – Lomnice B 4:4 (3:2)
Atraktivní, pohledné utkání se spoustou zvratů. Ve 25. minutě vedli hosté 0:2, ale domácí zvýšili úsilí a během osmi minut třemi brankami skóre otočili. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná. Patnáct minut před koncem šli domácí do vedení 4:3, hostům se v 84. minutě podařilo vyrovnat a stanovili tak spravedlivou dělbu bodů. Hattrickem se blýskl hornobrannský Mečíř.
Fakta – branky: Mečíř 3, Jindřišek – Vávra 2, Novotný, Podstavek. Roz.: Procházka. ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Víchová – Košťálov B 2:1 (0:1)
To trvalo! Hosté šli sice do vedení už ve druhé minutě, ale ve zbytku zápasu byli domácí lepší. Vytvořili si více brankových příležitostí, ve druhém poločase výsledek otočili a zaslouženě si připsali první výhru. Hostující Tomáš Tulach se zatím trefil ve všech utkáních aktuálního ročníku okresního přeboru.
Fakta – branky: J. Kobr, P. Hartig ml – T. Tulach. Roz.: Liška. ŽK: 2:0. Diváků: 90.

Malá Skála – Roztoky 1:4 (0:2)
První poločas byl vyrovnaný, do šaten šli s dvoubrankovým náskokem spokojenější hosté. Ve druhém měli domácí územní převahu, kterou ovšem nedokázali vyjádřit gólově a hráči Roztok jistili svoji výhru z rychlých protiútoků. Roztoky vyhrály tři z poslední čtyř zápasů, Malá Skála má opačný problém.
Fakta – branky: Ušela – Tuláček 2, Kupkár, Grof. Rozhodčí: Přikryl st. ŽK: 4:4. ČK: 1:1. Diváků: 50.

Nová Ves – Mříčná 2:1 (0:0)
Hosté byli v utkání prozatímních sezonních zklamání lepším týmem, ovšem nedokázali se prosadit v koncovce. V průběhu druhého poločasu se sice dostali do vedení, ale domácí v závěrečných deseti minutách dvěma brankami výsledek otočili. Nová Ves přitom ještě zahodila výhodu pokutového kopu.
Fakta – branky: Fejfar, Fedor – Jiřišta. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 0:3. Diváků: 110.

Bozkov B – Bělá 3:2 (3:1)
V prvním poločase byli lepší posílení domácí a vypracovali si dvoubrankový náskok. Po přestávce se hosté zlepšili, dokázali snížit, ale hráči Bozkova výhru udrželi a odčinili tak výsledek z minulého kola. Překvapivě to schytal druhý tým tabulky.
Fakta – branky: Aster 2, Červený – Hanč, Kukučka. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 1:0. ČK. 1:1. Diváků: 80.

Studenec – Stružinec 0:2 (0:1)
Vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Hráči Stružince byli úspěšnější v zakončování a potvrdili tak dobrou formu z posledních zápasů. Hosté se díky tomu vrací do pater, ve kterých se obvykle pohybují.
Fakta – branky: Hloušek, Votoček. Rozhodčí: Vydra. ŽK: 2:2. Diváků: 80.

Libštát – Vysoké 2:1 (2:0)
Favorizovaní domácí si připsali další vítězství, ale jednoduché to neměli. Hosté předvedli před krásnou návštěvou sympatický výkon a tvrdou hru drželi hráče Libštátu v napětí až do poslední minuty. Přesto domácí navýšili na čele tabulky náskok a celkově jejich letošní výsledky přináší do oddílu pohodu.
Fakta – branky: A. Koldovský, T. Koldovský – Vedral. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 1:4. Diváků: 150.

VÝCHOD

Pořádné přestřelky byly k vidění ve východní skupině pojizerského „pralesa". Osmkrát se třeba trefilo Benecko nebo Jilemnice B.

SF Studenec – Jilemnice B 3:8 (0:3)
A další víkendová přestřelka! Do 60. minuty měli hosté drtivou převahu, kterou vyjádřili pěti brankami. Poté polevili a domácí hráči tak mohli výsledek zkorigovat. Hattrickem se prosadil po dlouhé absenci se vracející kanonýr Princ. Domácí kvůli porážce po jednokolovém intermezzu opět opustili vedoucí příčku.
Fakta – branky: M. Forbelský 2, T. Forbelský – Princ 3, Tuže 2, Vrbata, Peterka, Schauer. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Víchová B – Zál. Lhota 2:1 (1:0)
Na těžkém terénu vyzněl první poločas lépe pro domácí. Ve druhé části byli aktivnější hosté, ale domácí brankář Višňák předvedl několik skvělých zákroků a hlavně jeho zásluhou si tři body připsali hráči Víchové. Domácí výběr se po zaváhání celku SF Studenec dostal na druhé místo tabulky.
Fakta – branky: Petr Hartig st. 2 (1 z pen.) – Jakub Pacholík. Rozhodčí: Janda. ŽK: 1:0. Diváků: 70.

Martinice – Studenec B 3:5 (3:3)
Úvodních dvacet minut byli lepší domácí a ujali se vedení 2:0. Hosté se nesložili a do přestávky stihli vyrovnat. Ve druhém poločase byli aktivnější hráči Studence a dvěma brankami výsledek otočili a odvezli si tři body. Exceloval zejména čtyřgólový kanonýr Jiří Šír.
Fakta – branky: Svoboda 2, Vágenknecht – Šír 4, V. Korotvička. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:2. Diváků: 40.

Horka – Benecko 2:8 (1:5)
Domácí měli problémy se sestavou. Ujali se sice vedení, ale v dalším průběhu prvního poločasu měli hosté převahu a pěti brankami výsledek otočili. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná, přesto branky stříleli především hosté a jejich kapitán Hradecký ke čtyřem brankám z minulého kola přidal dalších pět. Pro hosty to bylo letošní vítězství číslo jedna!
Fakta – branky: Vrbík, Dohnal – Hradecký 5, Urbanec 2, Mlejnek. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 1:0. Diváků: 50.

ZÁPAD

Vedoucí Semily B odpočívaly, a tak jen sledovaly melu pod sebou v tabulce. Nejbližším pronásledovatelem je jim kruh, který exceloval na rovenském hřišti.

Rovensko B – Kruh 1:7 (0:4)
Hosté potvrdili roli favorita. Po celé utkání byli lepším týmem, což dokázali vyjádřit i brankově a jejich výhra je zasloužená. Domácí tým nadále čeká na první letošní záblesk. Nebodovalo totiž dosud ani okresní „béčko", ale ani A tým působící v krajské I. B třídě. Za hosty se čtyřikrát prosadil M. Kužel.
Fakta – branky: Ungr – M. Kužel 4, Martin Chomanič 2, J. Kužel. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Tatobity – Poniklá 0:2 (0:1)
Vyrovnané, nervózní utkání bez větších brankových příležitostí. Domácí v úvodu neproměnili pokutový kop a hosté šli do vedení šťastnou brankou. Ve druhé části se obraz hry nezměnil, hráči Poniklé pojistili svoji výhru brankou z přímého kopu.
Fakta – branky: M. Dobiáš 2. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 2:1. Diváků: 60.

Libštát B – Vysoké B 6:0 (2:0)
Domácí hráli s chutí, měli v zápase výraznou převahu a bez problémů si připsali tři body za vysoké vítězství. Ovládli tak zápas, ve kterém se utkala mužstva z tabulkového podpalubí.
Fakta – branky: Semecký 3, Matura, Mečíř, Palounek. Rozhodčí: Šarbort. ŽK: 1:1. Diváků: 50.