TJ Jiskra Hořice – SK Kunčice 3:0 (1:0). Domácím chvíli trvalo než začali hrát svoji hru, ale potom byli v utkání lepším mužstvem. V 18. minutě Hořice poprvé zahrozily, Skalský trefil v obrovské možnosti břevno. Ve 28. minutě přišla první branka, když domácí zužitkovali dobře zahraný rohový kop – 1:0. Ve 30. minutě se ocitl ve velké šanci D. Pour, ale vše skončilo pouze rohovým kopem. Z něj vznikl další závar před hostující svatyní a hosté odvraceli míč z brankové čáry. Zbytek poločasu se odehrával téměř výhradně na polovině hostí. Výjimkou byla 44. minuta, kdy chybné přihrávky domácích na vlastního brankáře využil hostující Šulc, ale v dobré pozici dlouho váhal a míč skončil mimo.

Ve druhém dějství si obě mužstva vytvořila několik šancí, ale zatímco hosté je zmařili, domácím se podařilo výhru pojistit dvěma góly. V 67. minutě Melichar protrhl střeleckou smůlu a zvýšil z otočky na 2:0. V nastaveném čase pak stvrdil tři body Krejčí, který využil svých pár minut na hřišti a po pěkném uvolnění od A. Poura ideálně zakončil – 3:0.

Fakta: Branky: 25. D. Palm, 67. Melichar 92. Krejčí. TJ Jiskra Hořice: Žižka – Kulhánek (43. Kuneš), Lacina, Rubeš, Tomáš – Antoš (77. P. Palm), Nečesaný (88. Vávra), D. Palm, D. Pour – Skalský (74. A. Pour), Melichar (86. Krejčí).

Hořice tak natáhli svojí sérii bez prohry na pět zápasů. V příštím utkání budou v neděli o body usilovat na hřišti Častolovic. (14.00).

SK Sobotka – FC Nový Hradec Králové 4:1 (3:1). L. Štrobl, trenér Sobotky: „Do dvacáté minuty se hrálo vyrovnané utkání, pak jsme dokázali vstřelit branku a začali být lepším týmem. O kvalitě utkání rozhodly vyloučení na obou stranách, ve 32. min. hostujícího brankáře a o šest minut později domácího obránce. Druhý poločas byl neurovnaný z obou stran. Přesto jsme si vítězství bezpečně pohlídali."

Fakta: Branky: 23. a 35. Rulc 43. P. Topič, 69. Gabriel. SK Sobotka: Taneček – Klečal, Bárta, Baster, Juriga – Pavlíček (77. Mikulecký), Knobloch, Škopán, M. Topič (56. Přikryl) – Rulc, P. Topič (67. Gabriel). ⋌(re)

Tým Sobotky tak ve třinácti odehraných kolech získal 24 bodů a jako nováček si vede velice dobře. V neděli se Sobotka představí v Trutnově, kde se střetne s místní rezervou (14.00).⋌(re)