Čtyři údery a bylo po zápase

Jičínsko - Hořická Jiskra rozhodla derby již v první půli. Bělohrad padl v Provodově.

13.6.2017

Hořice - JičínFoto: Josef Hlaváček

Byl to pro ně důležitý souboj, ve kterém potřebovali bodovat, aby mohli jít do posledního kola soutěže v klidu. A to se povedlo.

Fotbalisté Hořic v devětadvacátém dějství krajského přeboru na domácí půdě ovládli okresní derby s Jičínem, když rozhodli čtyřmi brankami během úvodní pětačtyřicetiminutovky. „První poločas nám vyšel excelentně a čtyři krásné branky, z toho tři hlavou, nám daly definitivní jistotu účasti v krajském přeboru i pro příští rok. I ve druhém poločase bylo k vidění několik dobrých příležitostí na obou stranách. Hosté přece jen měli těch šancí více, ale proti byl výborný Tlustý v brance, a tak se skóre měnilo jen po penaltě hostí. Pochvalu zaslouží i trojice rozhodčích," řekl k utkání Josef Vydra, vedoucí mužstva Hořic. „Prospali jsme a vlažně zahráli celý první poločas. Dvě obdržené branky po rohu, další dvě jsme domácím nabídli svou hloupostí a ti je samozřejmě využili. A tak se druhý poločas už jenom z povinnosti dohrával. Přesto jsme mohli výsledek ještě zkorigovat na přijatelnější, ale šance jsme bohužel neproměnili," hodnotil derby Miroslav Jeník, hrající trenér Jičína.

Hořice – Jičín 4:1

Fakta – branky: 25. Ruml, 30. Melichar, 41. Rubeš, 43. P. Palm – 53. Ulvr z pen. Rozhodčí: Janeček. ŽK: 0:0. Diváci: 210. Poločas: 4:0. Hořice: Tlustý (88. Tomášek) – Šeda (46. Tomáš), Ruml, Melaga, Pour – P. Kuneš (61. J. Kuneš), P. Palm, Rozsévač, Nečesaný – Melichar (80. Kolovrátník), Rubeš. Jičín: Puš – Materna (70. Jeník), Ulvr, Macháček, T. Veg – Míka – Kocourek (64. Sajdl), Vacek, Miler (64. Šaroun), Nálevka – Mészáros.

VELKÉ EMOCE V PROVODOVĚ

Třetí okresní zástupce v krajském přeboru, tým Lázní Bělohrad, jel s čistou hlavou na půdu posledního Provodova. Zde ale trochu překvapivě ztratil všechny body.

V prvním poločase padly dvě branky, po jedné na obou stranách. Domácí poslal do vedení ve 37. minutě kanonýr David Hlava. Hosté odpověděli o šest minut později, úspěšným střelcem byl Lánský. Ve druhém dějství rozhodl svým druhým gólem v zápase nejlepší střelec soutěže Hlava.

Zápas trochu devalvuje nervózní závěr, kdy došlo k hromadné potyčce hráčů, která nakonec skončila pouze dvěma žlutými kartami. „V posledním domácím zápase nás hráči potěšili a bereme tři body. Děkujeme všem našim divákům za podporu v jarní části sezóny," komentoval zápas tábor Provodova. „Prohráli jsme, protože jsme hráli dobře pouze po vápno soupeře. Už jsem zažil ve fotbale celkem hodně, chvilku mi ale bude trvat, než rozdýchám nechutný závěr „bezvýznamného utkání". Proto se raději zdržím dalších komentářů. Toto se sportem již nemá nic společného," řekl rozladěně trenér Bělohradu Oldřich Velich směrem k událostem na konci utkání.

Provodov – Lázně Bělohrad 2:1

Fakta – branky: 37. a 71. D. Hlava – 43. Lánský. Rozhodčí: Koutník. ŽK: 2:5. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Provodov: Baláž – Chmelík, Čtvrtečka, L. Hlava, Punar – Khun, Kulhánek (46. Nožka), Kratěna, Nejman, Vrabec (76. Zelený) – D. Hlava. L. Bělohrad: Gall – Blažek, Berger, Wagenknecht, Loner – Šrám, Kazda, Lánský, Odvárko – Michálek (83. Holomba), Topič.

Autor: Dominik Palm, Redakce