VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA PECLINOVSKÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Oslava návratu hořického piva

Hořice - Po dlouhých čtyřiceti letech se místnímu pivovaru opět rozbušilo srdce.

Poetický festival v Chotči. Divadlo u rybníka, příběh za kostelem a muzika

Choteč - Během dvou dnů se v romantickém prostředí tradiční vesnice odehrál důmyslně sestavený program jedenácti rozmanitých projektů nabízející muziku, divadlo a autorská čtení.

Vyšetřování žhářství na Jičínsku se posouvá dopředu

Podhradí - Nedělním úmyslně založeným požárem skladových hal a pole, kterému předcházelo výtržnické řádění, se intenzivně zabývají královéhradečtí kriminalisté.

Tábor, na kterém se děti naučily čelit své nemoci

Blata - Parta veselých dětí, co přijely na tábor. Ani by vás na první pohled nenapadlo, že se potýkají s nemocí, která jim ovlivňuje každodenní život. A právě pro ně, pro diabetické děti, se konal v Českém ráji již desátý ročník Diatábora. Tentokrát na téma Antické léto.

Co cizince vedlo ke žhářství, zatím policie neví

Podhradí - Ve včerejších odpoledních hodinách policisté stanovili způsobenou škodu požárem, jenž stále připomínají dohořívající torza skladů sena a slámy, na výši přesahující šest miliónů korun. 

Lupič přepadl poštu v Mlázovicích za bílého dne. Odnesl si asi 140 tisíc

Mlázovice – Pracovnice místní pošty zaslechla v pátek dopoledne klepání na dveře pobočky. V dobré víře šla otevřít, i když provozní doba začínala až ve 13 hodin. Místo běžného klienta se ale na pobočku dobýval maskovaný lupič. 

Ladné písmo kronikářů umožnilo nevšední pohled do společné historie

Roškopov – Pod záštitou spolku Open Art, který každoročně pořádá Letní dílny pro děti a mládež, vznikl unikátní projekt, na kterém se podíleli profesionální umělci působící na české divadelní scéně.

Úmyslně založený požár skladu. Dým bude cítit v širém okolí ještě týden

Podhradí – Ještě v pondělí ráno se znepokojivě vznášel mohutný oblak šedého dýmu nad obzorem Jičínska. Byl zřetelný ze vzdálenosti několika kilometrů. „Tam snad hořelo, ne?“ říká muž vychutnávající si ranní kávu na benzínce. Jeho kolega jen pokrčí rameny. 

Táborákové pecky na Pecce. Country sešlost ovládla kemp

Pecka - Dva dny se nesly ve znamení kytar, banja, foukací harmoniky a písní, které u táboráků už zlidověly. Osm stovek lidí se o víkendu vydalo do malebného Podkrkonoší za třetím ročníkem Country festivalu Pecka.

Už jste o tom slyšeli? V hospodě se hraje divadlo

Roškopov - Divadelní kousky, hudební doprovod, nápadité rekvizity, projekce a pivo. Unikátní představení Hospoda aneb Tady máte legraci s harmonikou tahací mělo v pátek, za plně obsazeného kulturního sálu místní bývalé hospody, svoji premiéru.

Oprava unikátních převlékáren hořické koupaliště nijak neomezuje

Hořice - Aktuální rekonstrukce převlékáren na přírodním koupališti Dachova na Hořicku návštěvníkům pohodový pobyt u vody v žádném případě nepokazí.

Poslední šance pro bývalou nemocnici v Nové Pace?

Nová Paka - Život bez bariér chce investicí za téměř devadesát milionů korun probudit bývalý paulánský klášter v Nové Pace k životu a naplnit jeho historické poslání. Budou jednání o financování úspěšná?

„Umí!,“ znělo zámeckým parkem. Oblíbený country festival se vydařil

Lázně Bělohrad - Zasloužilí trampové i rodiny s dětmi se v sobotu vydali na tradiční jednodenní festival Pod Hůrou, který se konal v místním zámeckém parku.

Masarykova věž: Naplní se původní plány architekta Františka Blažka?

Hořice - Hojně navštěvovaná, pětadvacet metrů vysoká dominanta města, ze které máte malebné Podkrkonoší jak na dlani, se možná dočká dostavby.

Do Hořic se přihnala dvoudenní bouře zvaná The Legends RockFest

Hořice - Přední kapely české rockové scény, velká show, kultovní místo u Masarykovy věže samostatnosti a profesionální organizace se staly zárukou skvělé zábavy pro tisíce lidí. Šestý ročník festivalu The Legends RockFest se těšil rekordní návštěvnosti a potvrdil své pevné místo na poli českého festivalového dění.

Po šestnácti dnech je Bárt konečně doma!

Vyskeř - Jeho příběhem žila celá republika. Šestiletý border teriér Bárt dokázal přežít dlouhé dny a noci, po které byl společně s liškou uvězněný v zavalené skalní noře.

Bouřky se přihnaly nad Jičínskem. Déšť komplikoval dopravu

Jičínsko - V podvečerních hodinách se hnaly přívalové deště a bouřky Českým rájem.

Místo stavebníků archeologové

Kopidlno - Oprava ulic v Kopidlně musí počkat. Terén převzali archeologové

Jak na domácí bioodpad? Kompostování je stále v kurzu

Jičínsko - Když se skloubí ekonomické výhody, ekologická recyklace a zájem lidí o zahradničení, může z toho vzniknout kvalitní hlína. Bezplatné zapůjčení plastových kompostérů do domácností má snížit množství odpadu, který lze biologicky rozložit. Nadšení zahrádkáři tak získají kvalitní hnojivo z vlastních zdrojů. Lidé navíc ušetří cestu s bioodpadem na místní skládku. Po uplynutí pěti let přejdou kompostéry bezplatně do vlastnictví občanů.

Za smrt v sauně padlo první obvinění

Jičín - O Velikonocích otřásla chatovou osadou v Robousích na Jičínsku tragická událost. Dvě ženy zemřely v podomácku zhotovené sauně. Okresní zastupitelství Jičín vzneslo obvinění.

Vzpomínky na grafika Maxe Švabinského, který miloval vůni rozkvetlé lípy

Hořice - Díla Maxe Švabinského pravděpodobně znáte a možná o tom ani nevíte. Portréty T. G. Masaryka či Bedřicha Smetany zlidověly a vstoupily do širokého povědomí. 

Do stromu uhodil blesk. K zemi šel ale bezpečně

Úlibice - Dnes v osm hodin ráno byla zastavena doprava na hlavní silnici I/16 od Nové Paky směrem na Jičín. Během nedávných bouřek uhodil blesk do stromu stojícího u křižovatky na Radim.

Po návratu z lesa se nestačila divit

Jičínsko - Novopačtí profesionální hasiči vyjížděli k automobilu, který byl převrácený na střeše u silnice mezi Valdovem a Lány.

Japonská škola kreativity a disciplíny

Roškopov - Všimli jste si loutky japonského bojovníka, která zhruba dva roky střeží silnici přes Roškopov? Pokud jste si kladli otázku, kde se tam vzala a kdo ji instaloval, tak vězte, že je jedním z důkazů, že se v obci na Staropacku každoročně odehrávají jedinečné chvíle plné dětské fantazie, kterou podporují nadšení zkušení lektoři.

Umění kritiky. Slovo v hlavní roli

Sobotka - Po celý první červencový týden se v malebném městě oplývajícím historií konal již šedesátý první ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury.

V létě do škol místo dětí nastupují malíři a řemeslníci

Hořice - Období letních prázdnin využívají školy pro realizaci drobných i rozsáhlejších oprav, aby se žáci mohli v září vrátit do nového.

Umění kritiky. Poetický festival slov pod Humprechtem

Sobotka - Do soboty 8. července máte příležitost navštívit Šrámkovu Sobotku, již šedesátý první ročník festivalu českého jazyka, řeči a literatury.

Hudební léto v Podkrkonoší

Nová Paka - V pátek byl slavnostním koncertem v novopackém hotelu Centrál zahájen festival vážné hudby Podkrkonošské hudební léto. Sérii koncertů, které se uskuteční na malebných místech podhorského kraje až do 2. září, připravila mladá houslistka Ludmila Pavlová.

Lidé si přišli prohlédnout dům, který ustoupí nové radnici

Lázně Bělohrad - Vedení města pozvalo ve středu veřejnost k prohlídce domu čp. 28, který stojí v severní části náměstí.

Podkrkonošské hudební léto s houslistkou Ludmilou Pavlovou

Nová Paka - Dnes začíná festival Podkrkonošské hudební léto zahajovacím koncertem v novopackém hotelu Centrál, který se uskuteční od 18 hodin. Čeká vás série koncertů na jedinečných místech a s účastí špičkových muzikantů. Pořadatelkou je houslistka Ludmila Pavlová, studentka Hudební akademie múzických umění v Praze.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení