VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rumcajs bude mít v Jičíně lavičku

Jičín - Loupežník Rumcajs bude mít v Jičíně svoji lavičku. Usazena bude o zářijovém pohádkovém festivalu v lipovém stromořadí.

Pouti přálo počasí, sousedé se bavili

Stav - Pouťovému posezení na Stavě přálo počasí. Sousedé, kamarádi i příznivci malé vísky si přišli v sobotu na zahradu Zdeňka Beneše popovídat, zazpívat i zatančit.

Riziko požárů stoupá!

Jičínsko - Počet požárů, způsobených zakládáním ohně a vypalováním trávy stoupá. Zatímco v roce 2014 jich bylo 182, o rok později se jejich počet zvýšil na 1390. Tyto požáry si vyžádaly jeden lidský život a 21 lidí se při nich zranilo.

U Úbislavic hořely mladé stromky

Jičínsko - Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý navečer při požáru lesa v katastru obce Úbislavic na Novopacku.

Obchvat Úlibic se začne budovat nejdříve za pět let

Úlibice - Stavba nové silnice mezi Jičínem a Hradcem Králové, která má zrychlit dopravu a ulevit obyvatelů Úlibic od aut, je stále ve fázi příprav.

Opravu křižovatky zdržuje legislativa

Úlibice - Zahájení rekonstrukce frekventované úlibické kruhové křižovatky mezi Hradcem Králové a Libercem je ohroženo. Nejdříve realizaci posunula nepřipravenost projektu, nyní ji může zkomplikovat protest Lužanských. Ti se brání objížďce přes obec. A tak zatím není jisté, zda a kdy se stroje do křižovatky zakousnou.

OBRAZEM: Slunovratu sluníčko nepřálo

Nová Paka - Sobotní slavnosti Slunovratu přinesly pestrý celodenní program, ve kterém vystoupila řada hudebních seskupení.

Dárci byli usměvaví, měli svůj světový svátek

Jičín - Odběrové středisko při jičínské nemocnici v Bolzanově ulici včera přivítalo 53 dárců, od kterých získalo 23 85O mililitrů krve (každý odběr 450 ml).

Začíná revitalizace soboteckého sportovního areálu

Sobotka - Jít si zaskotačit na trávník nebo začutat, jedině tak mohli využít žáci Základní školy v Sobotce zastaralý sportovní areál za školou. V září už jim bude dopřáno plnit školní osnovy v tělesné výchově. V pondělí totiž začíla rekonstrukce místního sportoviště. Celkové náklady se pohybují kolem patnácti milionů.

Autobusový sen za dvě stě milionů. Příliš velké sousto pro Jičín?

Jičín - Jak řešit problém současného nevyhovujícího autobusového nádraží v Jičíně nastínila studie architekta Patrika Kotase. Ta vychází z využití tak zvaného bipolárního modulu, tedy propojení dvou uzlů – zastávkového centra na frekventované ulici 17. listopadu a autobusového terminálu s parkováním u vlakového nádraží.

Za nedokončené schodiště čeká Miras pokuta

Jičín - Zateplení budovy městského úřadu v Jičíně včetně stavby schodiště se protahuje i prodražuje.

Labská bouda v hledáčku turistů

Nová Paka - Novopačtí turisté se 10. června zúčastnili znovuodhalení pamětní desky Bedřicha Hlouška (nájemce Labské boudy v letech 1920 - 1938 a propagátora Krkonoš).

Nečekaný zvrat. Do školky chtějí dvouroční prckové

Jičín - I když povinnost obcí garantovat umístění dvouletých dětí v mateřských školách platí podle školského zákona od roku 2020, v Jičíně ji splní už letos. Květnové zápisy totiž přinesly nečekaný zvrat. Zatímco se k docházce nepřihlásilo očekávaných 79 tříletých a čtyřletých jičínských dětí, dorazilo místo nich 69 žádosti o nástup dvouletých holčiček a kluků z města i okolí.

Parkování už nebude zadarmo

Sobotka - Centrum města pod loveckým zámkem Humprecht je od jara do podzimu přeplněné zaparkovanými auty. Radnice se po letech rozhodla stání aut zpoplatnit. Místní se nezlobí, naopak se diví, proč se s placením tak dlouho otálelo.

Smrt žen v sauně o Velikonocích: Nikdo zatím nebyl obviněn

Robousy - Nad velikonoční tragédií na Jičínsku se stále vznáší řada otazníků.

Jak dostat dřevo z Prachovských skal?

Prachov - Vlastníci lesů v přírodní rezervaci Prachovský skal chtějí vést centrem lokality zpevněnou cestu, po níž by mohla auta přepravovat vytěžené dřevo. Záměr se mnohým nelíbí, ale má i své zastánce.

Terminál snů za dvě stě milionů. Vyroste v Jičíně?

Jičín - Zastávkové centrum v ulici 17. listopadu a terminál u vlakového nádraží. Dva výrazné prvky nové studie autobusového centra, které by měly přispět ke zkrášlení pohádkového města.

Vodu z kohoutků mohou vypít i bazény

Jičínsko - Ráno otočíte kohoutkem a místo prýštícího proudu „vypadne" z vodovodu jen pár kapek. Takovou „suchou" neděli zažili obyvatelé Konecchlumí na Jičínsku. Přerušení dodávky vody pak ochromilo obec ještě několikrát. Povolaní vodohospodáři přičítali problém abnormální spotřebě během „letního" víkendu, tedy především v napouštění bazénů. Místním tak nezbylo než vzít kbelík a vodu nabrat z přistavené cisterny.

Veteranem Českým rájem

Jičínsko - Od pátku do neděle mohou Jičíňáci potkávat naleštěné historické automobily, které se sjely do do Českého ráje na tradiční jízdu Veteranem Českým rájem, kterou organizuje Veteran Car Club Jičín.

Mateřská škola slavila padesátiny

Jičín - Pátrat, od čeho byl před padesáti lety odvozen název Mateřské školy Máj, bylo náročné.

Už nevyklepává špačky, ale běhá s půllitry

Mlázovice - „To je metla na nás provozovatele," stěžuje si na vrub nového nekuřáckého zákona hostinský Zdeněk Fišer u výčepního pultu mlázovické restaurace Radnice, odkud běží s půllitry pěnivého moku ven na předzahrádku. Nově se tam totiž usadili kuřáci.

Léto na lomnickém zámku vypuklo

Lomnice nad Popelkou - Při doslova letním počasí byl v sobotu zahájen na zdejším zámku projekt Léto na zámku 2017, který přináší do města sportovců i křupavých sucharů mnoho kulturních aktivit. 

V muzeum o indiánech, spiritismu i o historii Paky

Nová Paka - Páteční večer přinesl účastníkům Muzejní noci nevšední zážitky.

Jarní mrazy zničily čtvrtinu úrody

Jičínsko - Dubnový a květnový mráz způsobil ovocnářům citelné škody.

V muzeu o indiánech, spiritismu i o historii Paky

Nová Paka - Páteční večer přinesl účastníkům Muzejní noci nevšední zážitky.

Škola bude mít nový plášť za více jak osm milionů

Nová Paka - Na stavební ruch si musí přivyknout obyvatelé na novopackém náměstí, od pondělí tu vypuknou práce na zateplení budovy Střední školy gastronomie a služeb.

Žena, která se každý den ocitá za zdmi věznice

Jičín /ROZHOVOR/ - Alena Dragounová je původní profesí zootechnik, dnes se každodenně ocitá za zdmi Věznice Valdice. Dobrovolně. Svoji práci psovodky „za mřížemi" bere jako každou jinou.

Jičín už otevřel koupaliště

Jičínsko - První vodomilové smočili svá těla do domácích bazénů, letní sezóna s hřejivými paprsky nabývá reality. Pokud ale neskočíte do rybníku, na koupalištích zatím neuspějete. Většina z nich je uzavřená, světlou výjimkou je jen jičínské Koupaliště Kníže. To přivítalo návštěvníky už o víkendu.

To nejlepší z vinic v Nové Pace

Nová Paka - Po úspěšném pátém ročníku festivalu Vínová Paka 2017 bychom mohli polemizovat o tom, zda je město ještě doménou pivařů, neboť má domácí pivovar, nebo vinařů. Každopádně sobotní přehlídka deseti vinařství nejen z Moravy přilákala do novopackého kulturního střediska návštěvníky z regionu, ale také z Liberecka, Královéhradecka i Prahy.

Horáček pozval Horáčka a byl lásky čas

Nová Paka - Do novopackého kina pozval jeho provozovatel David Horáček známého hudebníka, skladatele Michala Horáčka s projektem Na cestě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies