VYBERTE SI REGION

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Stacionář Kamarád musí vrátit dotaci

Jičín – Provoz stacionáře Kamarád ve Vrchlického ulici a péče o 29 handicapovaných klientů je v ohrožení.

Úklid sněhu ve městě stále pokračuje

Jičín – Úklid sněhu, na který obyvatelé města netrpělivě čekají, by měl pokračovat i dnes.

Dřevo a uhlí jdou na dračku

Jičínsko – Zima, které jsme si odvykli. Zatímco se z přívalu sněhu a mrazivých dnů radují provozovatelé lyžařských vleků, lidé, závislí na vlastním vytápění, jejich radost nesdílejí.

Sčítání výsledků Tříkrálové sbírky neskončilo, peněz je ale víc

Jičínsko – Region ještě nezná konečný výsledek letošní Tříkrálové sbírky. Sečten je zatím obsah 91,4 % kasiček s částkou 298 448 korun.

Značky na přání jsou příliš drahé, velká bitva o ně není

Jičínsko – Sumec, Radar, Jaryn, Racek, i takové „espézetky" můžete od loňska zahlédnout na autech, motocyklech i mopedech.

Studentům ani v seniorském věku nechybí chuť učit se

Jičín – V Porotním sále Valdštejnského sálu se ve čtvrtek sešli frekventanti Virtuální Univerzity třetího věku z celé republiky.

Chřipka se stále šíří. Nejvíce mezi dětmi

Královéhradecký kraj – „Aktuálně evidujeme v Královéhradeckém kraji celkem 1562 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 000 obyvatel," informovala mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Mráz trhá trubky i rekordy

Jičínsko – Čtvrteční ráno nás opět přivítalo třeskutým mrazem, v Libunci a Zámostí – Blatech naměřili minus 25° C, na Mladějově dokonce – 28° Celsia, na Samšině dvaadvacet.

Nevíte, kam vyhodit vánoční stromek?

Jičín – Nevíte, kam vyhodit vánoční stromek? Po městě jsou umístěny speciální kontejnery, kam můžete stromek odnést, případně jej můžete nechat u kontejnerů na separovaný odpad, ale ne u popelnic na komunální odpad.

Jičín zvítězil v kraji, porazil Hradec Králové

Jičín – Už osmkrát zvítězil Jičín v krajském kole soutěže Historické město a obdržel 800 tisíc korun. Dvakrát získal nominaci do celorepublikového kola a vždy odměnu sto tisíc korun.

"Antiřidiči" na kruháku ohrožovali jízdou v protisměru ostatní

Nová Paka – Fotografie, které obletěly internet a nad kterými někdo kroutí hlavou, jiný se usmívá. Těžko asi ale zdravým rozumem pochopit divokou jízdu řidičů na kruhovém objezdu v Nové Pace, kteří se přes daná pravidla silničního provozu rozhodli „zdolat" kruhák v protisměru.

Lesní zvěř trpí hlady, zima ji vyčerpává

Jičínsko – Každý den se v tomto pro zvěř kalamitním počasí pronajímatel honitby Bradlec pan Míla vydává doplnit zásoby do dvanácti krmelců. Sebou vozí seno, ječmen nebo oves, kukuřici či siláž. Krmení rozděluje do krmelců a zásypů. Jeho nezbytnou výbavou je také lopata a hrablo.

Do bitvy se sněhem vyrazili i o víkendu

Nová Paka – Opakované přívaly sněhu zaměstnávají naplno pracovníky Technických služeb. Místo aby se večer po náročné práci zahřáli pod duchnou, z úterka na středu vyrazili na odklízení sněhu i v noci.

Muzeum zahajuje cestovateli a Havlem

Nová Paka – Packé muzeum otevírá novou éru, vystavovat bude celoročně.

Nová Paka bojuje o lékařskou pohotovost. Jak to bude za pár týdnů?

Nová Paka – Lékařská pohotovostní služba (LPS) v Jiráskově ulici v Nové Pace má podle Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice v Jičíně nedostatečné vybavení, personální problémy a vysoké náklady na provoz.

Ryby pod ledem potřebují kyslík

Jičín - Zhruba patnáct centimetrů ledu uzavřelo hladinu Dvoreckého rybníka. Čistý led mají rádi rybáři i bruslaři, ale pokud napadne sníh, pod hladinou se nevytváří kyslík a ryba, která se shlukuje v hejnech, by se mohla udusit.

Do bitvy se sněhem vyrazí i v sobotu

Nová Paka – Opakované přívaly sněhu zaměstnávají naplno pracovníky novopackých Technických služeb. Místo, aby se večer po náročné práci zahřáli pod duchnou, z úterka na středu vyrazili na odklízení sněhu i v noci.

Splněné přání. Sestry porodily ve stejný den

Jičín - Život píše neuvěřitelné příběhy a události, které si mnohdy zdravým rozumem nedokážeme vysvětlit. A krátká je na to i věda. Jedna z nádherných story se začala odvíjet 8. ledna v jičínské porodnici.

Jičín vrátí ministerstvu dva miliony

Jičín – Dva miliony korun musí vrátit město ministerstvu školství. Jde o část dotace, kterou nestačil Jičín proinvestovat při výstavbě venkovních šaten u letního stadionu. Stavba byla zahájena v loňském roce s dotací z ministerstva školství ve výši 15 milionů korun.

Další vlna sněžení zavála silnice nejen Jičínska

Jičínsko - Intenzivní sněžení zasáhlo region už včerejší středu večer, silnice I/16 byla ve dvacet hodin doslova zavátá, ráno byla po zásahu silničářů s opatrností sjízdná.

Když selže nejmodernější technika, pomůže i obyčejný proutek

Jičínsko – Nejčastěji se ohlásí po mrazivých dnech vystřídaných jarním sluníčkem. Havárie vodovodního řadu komplikují život vodohospodářům i jejich zákazníkům.

Nad úklidem sněhu se rozpoutaly diskuze

Jičín – „Snad nejhorší je to se sněhem v Jičíně. Samotný průjezd města je dramatický, a to nemluvím o namrzlých ulicích a nebezpečných chodnících třeba u Pošty," zlobila se kamarádka, která přijela do pohádkového města. A nebyla sama. Lidem došla trpělivost a stížnosti na údržbu ulici jsme zaznamenali i na facebooku našeho Deníku.

V Turnově a Jičíně platí v nemocnicích zákaz návštěv

Královéhradecko – Kašel, rýma, bolesti kloubů, svalů, vysoké teploty, to jsou příznaky, které avizují chřipku i respirační onemocnění. Ta nyní zasáhla zejména jičínský region.

Ani pevný šik vyplašené ušáky nevyděsil, v sítích jich uvízlo jen čtrnáct

Jičín – „Heja, hej, hej," pokřik, který v sobotu brzo ráno probudil některé spáče v rodinných domcích na okraji Jičína. Povyk se nesl nad polem u firmy Kobit, kde členové spolku myslivců Jestřáb a jejich příznivci uspořádali naháňku na zajíce.

Lyžařské vleky jsou v pohybu

Stará Paka – Po čtyřech letech se v sobotu rozjel lyžařský vlek na Staropackých horách.

Bělohrad se tetelil při minus 28°C

Jičínsko – Nejdříve extrémní sněžení, poté třeskutý mráz, to přinesl regionu nový rok. Od úterního večera jsme bojovali se sněhovou nadílkou, v pátek v noci a v sobotu ráno jsme se museli pořádně zachumlat.

Tři králové prosili o dary i teplý čaj

Jičínsko – Tříkrálová sbírka proběhla i na Jičínsku, Kašpar, Baltazar a Melichar o víkendu zavítali do domácností v Jičíně, Nové a Staré Pace, Hořicích, Lázních Bělohradu a do dalších míst.

Biograf Český ráj se v březnu přestěhuje do Valdic

Jičín – Biograf Český ráj v loňském roce navštívilo 43 tisíc diváků, do kina tak přišlo o jedenáct tisíc víc lidí než v roce 2015.

Milan Jebavý: Za volantem přemýšlím i za druhé

Jičínsko – Sedmačtyřicetiletý řidič Milan Jebavý usedá za volant autobusu už osmnáct let. Pro něho je letošní zima jako každá druhá, i když přiznává, že vždy se objeví nějaké to extempore jako v těchto dnech.

Lékařská pohotovost má končit, lékaři říkají: Ne!

Nová Paka – Zrušit lékařskou pohotovost ve městě hodlá Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice v Jičíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies