VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVA KOVÁŘOVÁ

Iva Kovářová / Jičínský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Jičíně lákají do muzea ženskými akty. Úspěšně

Jičín – Regionální muzeum a galerie v Jičíně na sebe v minulém týdnu strhlo velkou pozornost. Do éteru vypustilo informaci o knize Jiřího Waldhausera s poetickým názvem Archeologie kraje básníků, archeologie Sobotecka v Českém ráji, kterou vydalo.

Spolek Strozzi vrátil do Hořic masopustní veselí. I s kohoutem

Hořice – Masopust se v Hořicích dříve slavil jako v jiných obcích, tradice bohužel dávno zanikla. Spolek Strozzi na záchranu hořického zámku se nyní rozhodl masopustní veselí do města vrátit a společně se pobavit.

Dan Polman: Můj cyklistický Everest bez kyslíku

Nová Paka – Dan Polman, sedmatřicetiletý usměvavý sympaťák a taky náruživý „polykač" kilometrů, který se svým kolem zdolává ty nejnáročnější výzvy. Světový šampion ale zůstává i přes všechny úspěchy na prvním místě tátou.

Kvůli sněhu a mrazu ovocnáři nestihnou zimní prořez

Lužany – Každé ráno mají v ruce brousek, aby si naostřily svůj pracovní nástroj – nůžky. Poté se ženy z Lužanské zemědělské akciové společnosti nevrhnou na úpravy kštice zákazníků, ale na koruny ovocných stromů.

Valdštejnovo sídlo čeká stavbaře, na opravy potřebuje 150 milionů

Jičín – Sto padesát milionů, takovou finanční injekci by potřebovalo podle odhadu Valdštejnovo sídlo k potřebné renovaci.

Po morové ráně přišel Zeman

Nová Paka /AKTUALIZOVÁNO/ - Humorně zahájil prezident Miloš Zeman páteční setkání s Novopačáky. „Prostudoval jsem si vaší historii a zjistil jsem, že vás v minulosti potkala řada zajímavých událostí.

Prezidenta v pátek po obědě přivítají v Nové Pace

Královéhradecko, Nová Paka - Během třetího dne návštěvy Královéhradecka zavítá prezident Miloš Zeman také do Nové Paky.

Silničáři se potýkají s ledovkou, vozovky nekloužou

Jičínsko - Už ráno před třetí hodinou vyrazili dnešní pátek silničáři na posyp vozovek jako ochranu před ledovkou.

Nová Paka bojuje o zachování pohotovosti

Nová Paka – Snaha města o zachování Lékařské pohotovostní služby (LPS) v Nové Pace zatím nebyla korunována úspěchem. Co bude dál, má napovědět analýza tříměsíčního provozu.

Babíkův tah na branku vyšel

Jičín – Dramaticky líčil ředitel jičínského muzea Michal Babík osud novotou vonící publikace Jiřího Waldhausera s poetickým názvem Archeologie kraje básníků, archeologie Sobotecka v Českém ráji, kterou muzeum vydalo.

Nahé ženy mezi archeologickými nálezy

Jičín – Při zařazování nové publikace do skladové evidence se pracovníci jičínského muzea nestačili divit. V knize Jiřího Waldhausera s poetickým názvem Archeologie kraje básníků, archeologie Sobotecka v Českém ráji, kterou zdejší muzeum vydalo, se na stránkách objevilo asi třicet snímků aktů.

Vít a Šimon se mohou pyšnit: Obsluhovali jsme prezidenta!

Hradec Králové - Prezident Miloš Zeman ve středu zahájil návštěvu Královéhradecka. Jeho první kroky směřovaly na krajský úřad, kde se setkal s hejtmanem Jiřím Štěpánem.

Josef Cogan: muž, který nestál o Zemana. Teď mu balí dárek

Nová Paka – Mezi místa, kam prezident Miloš Zeman zavítá v rámci své třídenní návštěvy Královéhradeckého kraje, patří i město umělců, řemeslníků, spiritismu, drahých kamenů i piva – Nová Paka.

Do vyhlášky zakotví deset akcí

Úbislavice – Zastupitelé budou dnes schvalovat obecní vyhlášku o nočním klidu.

Ptačí chřipka jako strašák

Soběraz – Další případ ptačí chřipky, který byl prokázán na Rychnovsku, nevedl chovatele v podniku Mave Jičín k důraznějším opatřením.

Návštěvy v nemocnici už mají dveře dokořán

Jičín – V pátek skončil zákaz návštěv v Oblastní nemocnici Jičín, který byl vydán 5. ledna z důvodu vysokého výskytu respiračních onemocnění.

Cirkus bude! Mladí výtvarníci malovali podle receptu

Hořice – Cirkus aneb společný výtvarný projekt studentek 1. A packé pedagogické školy a žáků ze ZUŠ Hořice jde do finále.

Totožnost nebožtíků pomohou odhalit knoflíky a amulet

Jičín – Při rozšíření septiku u jičínské hvězdárny stavbaři objevili lidské kosterní pozůstatky. Přivolaní archeologové zjistili okraj hrobové jámy s velkým množstvím kosterních pozůstatků, které patřily 50 – 60 lidským jedincům.

Do skal v bytelných botách a rukavicích

Prachov - Prachovské skály lákají návštěvníky i v zimě. Schodiště a stezky jsou však nyní nebezpečné kvůli zledovatělému povrchu.

Miloš Zeman příští týden okusí novopacký pěnivý mok

Nová Paka – Prezident republiky Miloš Zeman navštíví v příštím týdnu Královéhradecko. Postupně zavítá do obce Rudník, do Jaroměře, Červeného Kostelce a v pátek míří do Nové Paky.

Do Jičína se sjedou v příštím týdnu zahraniční studenti

Jičín – Setkání účastníků projektu Klíč k úspěšnému mezinárodnímu podnikání, do kterého je zapojena i místní Masarykova obchodní akademie spolu se školami ze Slovenska a Nizozemí, se uskuteční v příštím týdnu přímo v pohádkovém městě.

Obyvatelé vnitrobloků se budou konečně dívat do zeleně

Jičín – Na revitalizaci parku u sochy K. H. Borovského a osázení vnitrobloků na Novém Městě získalo město šedesátiprocentní dotaci.

Nehod na silnicích přibývá. Znáte mapu nebezpečí?

Jičínsko, Náchodsko – Na silnicích Jičínska vloni vyhaslo 7 životů. Řidiči by si tu měli dát pozor na čtyřech rizikových pasážích. Nebezpečná místa číhají také na silnicích Náchodska.

Pro prezidenta už vybrali dárky

Královéhradecko, Nová Paka - V rámci oficiální návštěvy Královéhradeckého kraje zavítá prezident Miloš Zeman v pátek 17. února do Nové Paky.

O jičínské Íčko je stále mela

Jičín – Městské informační centrum (MIC) Jičín bylo v uplynulém roce jedním z nejvyhledávanějších v České republice.

Policie rozkryla více než 60 % činů

Jičín – Kriminalita na Jičínsku za loňský rok poklesla, ze 1 115 šetřených činů jich bylo 730 objasněno, což je více jak šedesát procent.

Mráz vytvořil ledové kaskády

Novopacko - Jedinčnou podívanou na ledopád si můžete vychutnat v přírodním parku Sýkornice nedaleko od Nové Paky.

Vojenská vozidla si poradila i s rozbředlým sněhem

Jičín – Pod Zebínem si dali o víkendu dostaveníčko členové Klubu vojenských vozidel.

Na úřadech zavlaje tibetská vlajka

Jičínsko – Radnice potvrdila, že se připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Tibetská vlajka zavlaje na budově městského úřadu 10. března.

S letošním sněhem si na Jičínsku poradí. Bude to drahé

Pecka – Městys je jedním z nejvýše položených míst v regionu a také jednou z lokalit, kde mají největší problémy se sněhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies